İnşaat, Kanalizasyon ve Altyapı Hizmetlerinde 27 Yıldır Sektörün Lider Kuruluşuyuz.
Sesli Görüşme YapTeklif Al
Diğer Bağlantıları Göster

Ankara Logar Temizleme

Ankara Logar Temizleme

Ankara logar temizleme için iki farklı yere başvuru yapabilirsiniz. İlk seçenek kamuya bağlı alanlar için belediyeye başvurmaktır. Diğeri ise özel mülklerdeki logarlar için altyapı temizliği yapabilecek kadar donanımlı araçlara sahip olan firmalardır. Fakat logar temizliği yapacak olan firmanın, mutlaka altyapı işlerinde deneyimli olması ve son derece titiz çalışmalar gerçekleştiriyor olması gerekmektedir.

Ankara Logar Temizleme ve Logar Tıkanıklığı Önleme

Ankara logar temizleme işleminin belirli aralıklarla yapılması, logar tıkanıklığının önlenmesi için gereklidir. Logarları, binalardan gelen atıkların biriktiği bir depo gibi düşünebilirsiniz. Bu nedenle su içerisinde erimeyen atık malzemelerin logar borularının içinde kalması sistemin tıkanmasına neden olur. Ayrıca sert cisimler ve atık yağlar da, kanallarda birikerek tıkanıklık yaşanmasına sebep olur.

Tüm bunların sonucunda atıklardan dolayı ağır bir koku oluşur. Bu insan sağlığını da tehdit eden bir unsurdur. Logarın yeri belliyse hemen müdahale edilebilir. Ancak yeri belli olmayan sistemler için tespit etme süreci de gerekmektedir. Bu nedenle logar tıkanıklığı önleme bilincine sahip şahsi mülk ve işletme sahiplerinin belirli periyotlarla logar temizleme hizmeti alması önemlidir.

Günümüzde bu tür ihtiyaçların karşılanması için kendi bünyesinde logar temizleme aracı bulunduran birçok firma mevcut. Fakat uygun fiyata, kaliteli hizmet almak için Özdoğan Grup hizmetlerinden yararlanmanızı tavsiye ederiz. Ekibimiz altyapı hizmetlerinde yılların vermiş olduğu deneyim ve %100 garantili logar görüntülemecihazları sayesinde, yeri belli olan ve olmayan tüm logar sistemlerindeki tıkanıklıkları en kısa sürede açmaktadır.

Ankara Logar Bakım ve Temizleme Hizmetleri

Ankara logar bakım ve temizleme hizmetleri, belirli periyotlarda alınması gereken en önemli hizmetlerden biridir. Çünkü diğer her şeyde olduğu gibi atık su ve diğer su giderleri için açılan, bu yeraltı boşluklarının da düzenli çalışması için temizliğe ve bakıma ihtiyacı olur.

Çamur, yağ birikintisi, kum, çakıl, çöp, çeşitli kimyasallar, kanalizasyon borularında biriken pis ve atık sular, logarlarda tıkanmalara neden olabilir. Bu nedenle ara ara kanalizasyon denetimi yapılarak, önemli sorunlara yol açmadan önce logar temizliği yaptırılmalıdır.

Temizleme ve Bakım İşlerinde Kullanılan Araçlar

Logar kanalları arasında bulunan boşluklar ve logarların boyutları, konumlandıkları araziye göre değişir. Bundan dolayı logar temizleme ve bakım işlerinde kullanılan araçlar farklılık gösterir. Özdoğan Vidanjör olarak bizler, sahaya geldiğimizde ilk olarak logar yapısını inceleriz. Ardından yeri belli olan sistemler için özel olarak donatılmış logar temizleme aracımız ile işleme başlarız.

Logarın yeri belli olmadığında görüntüleme cihazını kullanarak, mevcut tıkanıklığı dakikalar içerisinde tespit ederiz. Kameralı sistemler için eğitim alan personellerimiz, çalışmaları başlatarak en kısa sürede sorunu çözüme ulaştırmayı başarır.

Logar Temizleme Hizmeti Kaç Saat Sürer?

Özel cihazlar sayesinde logar temizleme hizmeti, mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirilmektedir. Özdoğan Vidanjör mesai saatleri haricinde de, acil müdahale gerektiren alanlara 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Temizliğe başlamadan önce personellerimiz tarafından logar kuyularına bakılarak, işlem için gerekli süre hakkında bilgilendirme yapılır.

Logar temizleme süresi minimum 1 saat olarak düşünülmelidir. Bu süre, problemin büyüklüğüne göre 4 saate kadar yükselebilir.

Ankara Logar Temizleme Fiyatları

Ankara logar temizleme fiyatları kanalların durumuna göre değişiklik gösterir. İnternette araştırma yaparken sabit ücret teklifi veren firmalara aldanmayınız. En doğru Ankara logar temizleme ücretini öğrenmek için Özdoğan Vidanjör’ü arayarak keşif yapılmasını talep etmelisiniz. Çünkü logar sorunları tek tip değildir.

Bazı logarlarda sıvı atık sebebiyle tıkanıklık olabiliyor ve yer tespiti yapılmadan kısa sürede temizlik işlemi yapılabiliyor. Başka bir logar sisteminde ise katı cisimler nedeniyle tıkanıklık yaşandığı için görüntülüme cihazlarına ihtiyaç duyulabiliyor. Bu nedenle bizi aramanız ve sorununuzun net olarak tespit edilmesini istemeniz, en doğru fiyatın verilmesi açısından çok önemlidir.

Neden Ankara Logar Temizleme Önemlidir?

1.Kanalizasyona Müdahale Edilemez

Tüm kanalizasyon sisteminin işleyişinin düzgün bir şekilde devam edebilmesi için logarların temiz olması gerekmektedir. Logar temizlemeişlemi zamanında yapılmazsa, büyük tıkanıklıklar meydana gelir ve kanalizasyonda herhangi bir sorun çıktığında müdahale edilemez.

2.Sivrisinekler İçin Üreme Alanı Oluşur

Dünya genelinde sivrisineklerin yaydıkları sıtma virüsünden dolayı birçok insan ölmektedir. Logar temizliği önemsenmediği takdirde kanal içinde biriken atık sular, sivrisinekler için üreme alanı haline gelir. Bu da virüsün insanlara bulaşması gibi önemli bir riski ortaya çıkarır.

3.Atık Sular Ölümcül Olabilir

Logarların yeterince temiz olmaması, zamanla korozyona uğramış boruları çatlatır. Bu çok sık yaşanan ve insan sağlığını doğrudan etkileyen büyük bir problemdir. Çünkü çatlayan borulardan, atık suları sızarak içme suyuna karışır. Tüm mikropların ev ve işyeri çeşmelerimize gelmesine sebep olur.

Araştırmalara göre ishal olarak ölen bebeklerin çoğunluğu atık sulardan kaynaklı hayatını kaybetmektedir. Bu nedenle logarlarda biriken atık suları, virüs haricinde diğer hastalıklara da sebep olarak ölümlere neden olabiliyor.

Ankara Logar Temizleme İşlemleri Hangi Aşamalardan Oluşur?

Ankara logar temizleme işlemleri için bize ulaşırsanız sırasıyla şu aşamalar gerçekleşecektir:

 • Belirlenen saatte gelinir, logar içerisinde tıkanıklığın ne tür olduğu belirlenir.
 • Soruna göre makine ucu aparatı seçilir. En çok tercih edilen aparat, etrafına tazyikli su fışkırtan aparattır.
 • Logar açma makinesinin ucuna takılan bu aparat, logarın içine indirilerek her yöne 360 derecelik açı ile tazyikli su fışkırmasını sağlar.
 • Bu şekilde sıvı atıkların hepsi temizlenerek, tıkanıklık açılır.
 • Eğer tıkanıklığın sebebi katı bir cisim ise operatör farklı aparatlar kullanarak aynı işlem adımlarını uygular ve kanalların açılmasını sağlar.
 • İşlem tamamlandığında sistem içerisinde yer alan borular, ikinci kez kontrol edilir. Böylelikle logar tıkanıklığı sorununun kesin olarak çözüldüğü garanti edilir.

Periyodik Logar Temizleme Hizmeti Nedir?

Taşma ve sızıntı gibi insan sağlığını tehdit edecek unsurların oluşmaması için logar sisteminin aktif bir şekilde çalışması gerekmektedir. Ayrıca logar kuyusunun içinde biriken metan gazları da, herhangi bir tıkanıklıkta sıkışacağı için ilerleyen dönemlerde patlamaya neden olabilir. Bu yüzden düzenli aralıklarla logar sisteminin temizlenmesi oldukça önemlidir. Bu işlemin planlanarak belirli zamanlarda yapılmasına periyodik logar temizleme adı verilir. Periyodik logar temizleme hizmetini, çok uygun fiyatlara bizden alabileceğinizi unutmayın.

Periyodik Bakımlar Neden Yapılmalıdır?

Periyodik bakımlar aksatılmadan yapıldığı zaman; yoğun yağış, sert rüzgar sebebiyle logardan içeri sızan ağaç yaprakları, çöpler, çamur ve yağ gibi sıvı atıklar boruları tıkamadan önce müdahale edilmiş olur.

Periyodik Logar Temizleme Ücretleri Ne Kadar?

Periyodik logar temizleme ücretleri işlem esnasında kullanılacak olan ekipmanlara ve işlemin bitme süresine göre değişmektedir. En sağlıklı bilgiyi almak için0 312 478 58 71 numarası üzerinden firmamıza ulaşabilirsiniz.

Yıllık Logar Temizleme ve Bakım Anlaşması

Firmamız ile yıllık logar temizleme ve bakım anlaşmasıyaparak, çok daha uygun fiyatlara hizmet alabilirsiniz. Bu sözleşme kapsamında, belirli aralıklarla uzman ekiplerimiz logarların temizliğini profesyonelce yapmaktadır.

Ankara Logar Temizleme Hizmetinde Uzman Firma

Ankara logar temizleme araştırması yaparken birçok firmaya ulaşabilirsiniz. Ancak logarlar nemli alanlar olduğu için geleneksel temizleme makinelerinin kullanımına uygun değildirler. Bu nedenle teknolojik araçlara, deneyimli personellere ve yüksek hızda temizlik yapabilen vakum pompalarına sahip olduğumuz için Özdoğan Vidanjör ile iletişime geçmeniz, kaliteli hizmet alabilmeniz açısından önemli olacaktır.

Ankara logar temizliği için hizmet alanlarımız;

 • Özel mülkler,
 • Alışveriş merkezleri,
 • Çok katlı binalar,
 • Hastaneler,
 • Ticari yemekhaneler,
 • Siteler,
 • Plazalar,
 • İşletmeler,
 • Fabrikalardır.

Ankara’da Logar Temizleme Hizmeti Sunduğumuz İlçeler

Ankara’da logar temizleme hizmeti sunduğumuz ilçeler şunlardır:

Sincan, Keçiören, Altındağ, Etimesgut, Kalecik, Yenimahalle, Çamlıdere, Nallıhan, Haymana, Polatlı, Çankaya, Elmadağ, Gölbaşı, Mamak, Şereflikoçhisar, Ayaş, Beypazarı, Kızılcahamam, Çubuk, Evren, Pursaklar, Güdül, Akyurt, Balâ, Kahramankazan

Bu bölgelerden logar temizleme için hizmet almak istediğiniz zaman firmamıza ulaşabilir ve aklınıza takılan tüm soruları müşteri temsilcimize iletebilirsiniz. Yapılacak olan işlemler, fiyatlar, yıllık anlaşma ve benzeri konularda bütün detayları temsilcimizden öğrenebilirsiniz.

Özetle Ankara Logar Temizleme Nedir?

Özetle Ankara logar temizleme, Ankara il merkezi ve ilçelerinde tıkanmış bir logarı teknolojik ekipmanlar sayesinde açma işlemidir. Tıkanmış olan logarlara el ile müdahale etmek çok tehlikelidir. Bu nedenle temizlenmesi gereken bölge için profesyonel yardım alınması gereklidir.

Özdoğan Vidanjör, Ankara logar temizleme konusunda garantili ve sözleşmeli hizmet veren kurumsal bir firmadır. Müşterilerimize kesintisiz hizmet sağlayabilmek için araç filomuzu geniş tutmaktayız. Böylelikle planlı veya acil müdahale gerektiren tüm sorunlarda, ekiplerimizi yönlendirerek kısa zamanda probleminizi çözmekteyiz.

Değerli ziyaretçimiz, bu sayfayı sosyal medya sayfanızda paylaşıp bize katkıda bulunabilirsiniz.

Facebook
Twitter
Pinterest
Linkedin
Livejournal
Reddit
Whatsapp
Tumblr
Stumbleupon
VK
Evernote
Skype
Telegram
Xing
Bookmark
Digg
Line
başlat
support
KapatHızlı Destekbilgiler