İnşaat, Kanalizasyon ve Altyapı Hizmetlerinde 27 Yıldır Sektörün Lider Kuruluşuyuz.
Sesli Görüşme YapTeklif Al
 1. Ana Sayfa
 2. Ankara Kanal Görüntüleme
Diğer Bağlantıları Göster

Ankara Kanal Görüntüleme

Ankara Kanal Görüntüleme

Ankara kanal görüntüleme hizmeti, evinizin veya işyerinizin kanal sisteminde bir sorun olup olmadığını tespit etmeye yardımcı olacak değerli bir çalışmayı içerir. Belki sürekli taşan bir tuvaletiniz var. Veya lavabolardaki su eskisi gibi hızlı bir şekilde boşalmıyor. Kötü bir koku da hissetmiş olabilirsiniz. Bunların hepsi kanal sisteminde bir tıkanıklık olduğuna işarettir ve yardım için bir tesisatçıya ihtiyacınız olacaktır.

Özdoğan Vidanjör, Ankara kanal görüntüleme cihazları sayesinde tüm tıkanıklıklarda hızlı ve etkili sonuçlar elde etmektedir. Bu cihazlar hakkında bilgi edinmeniz, evinize ya da ticari gayrimenkulünüze geldiğimizde neler yapabileceğimizi önceden bilmeniz için önemlidir.

Ankara Kanal Görüntüleme ve Raporlama Hizmetleri

Ankara kanal görüntüleme hizmetlerinde, boruları incelemek ve olası tıkanıklığın yerini bulmak için teknolojik cihazlar kullanıyoruz. Bu cihazlara; kanal görüntüleme kamerası, boru içi görüntüleme kamerası veya pimaş görüntüleme kamerası da denilmektedir. Görüntüleme cihazlarının en önemli avantajı; kanallara hacimsel olarak büyük cisimler, molozlar, ağaç kökleri veya çeşitli atıklar girdiğinde bunu hemen tespit etmesidir.

Ankara kanal görüntüleme hizmetlerinde, boruları incelemek ve olası tıkanıklığın yerini bulmak için teknolojik cihazlar kullanıyoruz. Bu cihazlara; kanal görüntüleme kamerası, boru içi görüntüleme kamerası veya pimaş görüntüleme kamerası da denilmektedir. Görüntüleme cihazlarının en önemli avantajı; kanallara hacimsel olarak büyük cisimler, molozlar, ağaç kökleri veya çeşitli atıklar girdiğinde bunu hemen tespit etmesidir.

Kanal Görüntüleme İşlerinde Kullanılan Araçlar

Ankara kanal görüntüleme işlerinde 360 derece dönebilen kameraları ve yer üstüne sinyal gönderen konum cihazlarını kullanıyoruz. Kamera başlıklarının her yöne dönebiliyor özellikte olması, kanalların içerisinde kapsamlı bir şekilde denetim yapılmasını sağlamaktadır. Sinyal gönderen cihazlar ise kameranın yer altında nerede olduğunu takip eder. Böylelikle hiçbir yeri kırmadan etkili bir çalışmayla kanal görüntüleme hizmeti sağlanmış olur.

Kanal Görüntüleme Cihazları Nerelerde Kullanılır?

 • Kanallardaki bacaların görüntülenmesinde: Pis suların gidebilmesi için bina çıkışlarına konan bacalar vardır. Kontrol ve acil müdahale için bu bacalara ihtiyaç duyulur. Kanal görüntüleme cihazları sayesinde bacalarda bir problem olup olmadığı kontrol edilir.
 • Kanalizasyon borularındaki eğimin ölçülmesinde: Kanalizasyon hattındaki borular, yerçekimi gücünden faydalanarak görevini yaparlar. Borulara herhangi bir cisim girdiğinde, hat yokuş aşağı döşendiği için bu cisim boru sisteminden akar gider. Eğer bu eğim doğru uygulanmamışsa cisim, atık arıtma merkezine ulaşmayacağı için borularda tıkanıklığa neden olur. Kanal görüntüleme cihazları, eğimin ölçülmesinde kullanılan son derece teknolojik araçlardır.
 • Kanalizasyon borularında tıkanıklık olup olmadığının tespitinde: Kanalizasyon hatlarının problemsiz çalışabilmesi için hat içerisinde bir tıkanma olmaması gerekir. Görüntüleme araçları eğer bir tıkanıklık varsa yerini tespit etmekte uzmandır.

Kanal Görüntüleme Hizmeti Kaç Saat Sürer?

Kanal görüntüleme kamerası borulardan kıvrılarak geçer ve tıkanıklığın olduğu yere kadar ilerler. Bu nedenle kanal görüntüleme hizmetinin ne kadar süreceği tıkanıklığın, sistemin neresinde olduğuna bağlıdır. Kameranın aldığı görüntüler, bir monitörden izlenir. Ve problem bulunduğunda kanal açma çalışmaları için işlemlere başlanır.

Hangi Durumlarda Kanal Görüntüleme Gereklidir?

 • Kanallarda sürekli bir tıkanıklık meydana geldiğinde,
 • İnşaatların yapım esnasında,
 • Mekanik kanalizasyon bağlantı hatalarında,
 • Drenaj sorunlarında,
 • Dökme demir veya PVC boru kaçaklarında,
 • Giderlerin verimli bir şekilde çalışmadığı süreçlerde kanal görüntüleme işlemi gereklidir.

Ankara Kanal Görüntüleme Fiyatları

Yaşadığınız soruna bağlı olarak firmaların size sunacağı, Ankara kanal görüntüleme fiyatları değişecektir. Bazen çok küçük sorunlarda tek başına bir kanal görüntüleme kamerası yeterli olabiliyorken, bazen de çözüme ulaşmak için ikincil araçlar kullanılabiliyor. Ancak şirketimiz, Ankara kanal görüntüleme fiyatları kapsamında müşterilerimize daima makul ücret teklifinde bulunmaktadır.

Fiyatlandırmalarımızı yaparken, müşterilerimizin maliyetten tasarruf etmelerini önemsiyoruz. Bu nedenle sorunu inceleyerek, kullanacağımız aygıtlara ve iş yüküne bağlı olarak en uygun fiyatlarda teklifler sunuyoruz. Özdoğan Vidanjör iletişim numarası üzerinden bizlere ulaşırsanız, karşılaştığınız tüm sorunlara en uygun ve en etkili çözümler üreteceğimize emin olabilirsiniz.

Ankara Kanal Görüntüleme İşlemleri Hangi Aşamalardan Oluşur?

Ankara kanal görüntüleme işlemleri, kanallara kameraların gönderilmesi ve kanal içerisindeki potansiyel kusurun ekrana yansıtılması gibi birkaç aşamadan oluşur. Bunun için saha personellerimiz bir robota bir kamera monte ederek, kanal içinde bu robotun ilerlemesini sağlar. Bu çalışmanın amacı, kanal içindeki süreksizliklerin otomatik olarak tespit edilmedi ve tıkanmış olan bölgenin konumunu öğrenmektir.

Teknisyenler alınan görüntüleri inceler. Probleminin nedenini ve çözüm yollarını ele alırlar. Ardından kanalın işlevini sağlaması için gerekli çalışmaları başlatırlar. Kanal açma işleminde de, son teknolojik ekipmanlar kullanan firmamız kısa sürede temizleme, tamir ve onarım çalışmalarını da gerçekleştirir.

Ankara Kanal Görüntüleme Hizmetinin Profesyonel Bir Firmadan Alınması Neden Önemlidir?

Kanalların işlevini yapabilmesi, altyapı sistemlerinin düzgün çalışabilmesi için oldukça önemlidir. Kanallar sayesinde işletme ve evsel atıklar, tek merkezde toplanır. Bu atıkların imha edilebilmesi için kanallarda herhangi bir tıkanıklık olmaması gerekmektedir.

Söz konusu tıkanıklık sadece altyapı sistemlerini değil, aynı zamanda pis suların çevreye yayılmasından dolayı insan sağlığını da olumsuz etkiler. Bu nedenle herhangi bir tıkanıklığın, kanal görüntüleme cihazları sayesinde hemen tespit edilerek açılması gereklidir. Ancak bu hizmetin profesyonel bir firmadan alınması da çok önemlidir.

Söz konusu tıkanıklık sadece altyapı sistemlerini değil, aynı zamanda pis suların çevreye yayılmasından dolayı insan sağlığını da olumsuz etkiler. Bu nedenle herhangi bir tıkanıklığın, kanal görüntüleme cihazları sayesinde hemen tespit edilerek açılması gereklidir. Ancak bu hizmetin profesyonel bir firmadan alınması da çok önemlidir.

Periyodik Kanal Görüntüleme Hizmeti Nedir?

Ev ve ticari gayrimenkul gibi alanlarda lavabo giderlerine suda çözülemeyen yabancı cisimlerin atılması, yağmur ve sel gibi doğa olaylarının etkisiyle kanalizasyonlara çamur ve taş birikmesi zamanla kanalların periyodik işlevini kaybetmesine neden olmaktadır. Bu nedenle belirli sürelerde kanal içerisinde düzenli akışın devam edip etmediğini görüntülemek gerekir. Bunun için periyodik kanal görüntüleme hizmetinden faydalanılır.

Periyodik Bakımlar Neden Yapılmalıdır?

Kanal görüntüleme araçları ile periyodik bakımların yaptırılması;

 • Pimaş içerisindeki çatlak ve kırık yerlerin tespit edilerek su sızıntılarının engellenmesi,
 • Tıkanıklık yaratan atık ve cisimlerin bulunup kanal içerisinden çıkarılması,
 • Tıkalı olan kanallara bağlı olarak su baskınlarının oluşmaması,
 • İleride daha büyük altyapı sorunlarının çıkmaması ve onarım masraflarının minimuma indirilmesi,
 • Kanalizasyon sisteminin işlevini yitirmemesi ve düzenli akışın sağlanabilmesi için çok önemlidir.

Periyodik Kanal Görüntüleme Ücretleri Ne Kadar?

Periyodik Kanal Görüntüleme Ücretleri Ne Kadar?

Ankara Kanal Görüntüleme Hizmetinde Uzman Firma

Özdoğan Vidanjör, Ankara kanal görüntüleme sektöründe en bilindik ve en başarılı firma olarak görülmektedir. Bunun en önemli nedenleri; %100 çözüm odaklı çalışmalar yürütmemiz, her zaman müşteri memnuniyetine özen göstermemiz, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmemiz ve alanında uzman personellerle çalışmamızdır.

Ankara’da Kanal Görüntüleme Hizmeti Sunduğumuz İlçeler

Ankara’nın her bölgesine destek sağlayabilmek için araç filomuzu olabildiğince genişlettik. Aynı zamanda personel sayımızda, aynı anda birçok bölgede altyapı sorunlarına çözüm üretebilecek kadar fazladır. Ankara’da kanal görüntüleme hizmeti sunduğumuz ilçeler aşağıda yer almaktadır.

 • Altındağ
 • Polatlı
 • Yenimahalle
 • Ayaş
 • Gölbaşı
 • Beypazarı
 • Çankaya
 • Çubuk
 • Etimesgut
 • Keçiören
 • Akyurt
 • Balâ
 • Çamlıdere
 • Haymana
 • Mamak
 • Kızılcahamam
 • Pursaklar
 • Sincan
 • Şereflikoçhisar
 • Elmadağ
 • Kalecik
 • Nallıhan
 • Kahramankazan
 • Güdül
 • Evren

Özetle Ankara Kanal Görüntüleme Nedir?

Kanal görüntüleme çalışmaları, yenilikçi bir inceleme yöntemidir. Ankara kanal görüntüleme hizmeti sunan firmamız, bu yenilikçi çalışmalar sayesinde kanallardaki olası problemleri anında çözüme kavuşturmaktadır. Kameralı kanal görüntüleme alanındaki eğitimlerini en üst dereceyle tamamlayan bir kadroya sahibiz. Donanımlı cihazlarımızla birlikte ekip arkadaşlarımız ilgili çalışma alanına geldiklerinde, kanal içindeki tıkalı yeri nokta akışı bulmaları çok kısa sürmektedir. Bu şekilde hızlı ve hatasız işlemler yapılarak, her daim müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır.

Ankara’da kameralı kanal görüntüleme hizmetine ihtiyaç duyarsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Sizi bu sorundan hemen kurtarabilmek için personellerimiz zaman kaybetmeden vermiş olduğunuz adrese geleceklerdir. Ankara kanal görüntüleme çalışmalarını hızlıca yürüterek, mümkün olan en kısa sürede sizin ve çevrenizin sağlığını tehdit eden kanal tıkanıklarını açacaktırlar. Sizlere en iyi hizmeti sağlamak için haftanın her günü ve her saati işimizin başındayız.

Değerli ziyaretçimiz, bu sayfayı sosyal medya sayfanızda paylaşıp bize katkıda bulunabilirsiniz.

Facebook
Twitter
Pinterest
Linkedin
Livejournal
Reddit
Whatsapp
Tumblr
Stumbleupon
VK
Evernote
Skype
Telegram
Xing
Bookmark
Digg
Line
başlat
support
KapatHızlı Destekbilgiler