İnşaat, Kanalizasyon ve Altyapı Hizmetlerinde 27 Yıldır Sektörün Lider Kuruluşuyuz.
Sesli Görüşme YapTeklif Al
Logar Temizleme
Diğer Bağlantıları Göster

Logar Temizleme

Logar Temizleme

Logar atık ve lağım sularının gittiği altyapıya ulaşması için gerekli olan, belirli alanlara yerleştirilen baca sistemlerinin ismidir. Genel olarak logarlar silindir şeklinde olur. Ancak dikdörtgen olarak da bu sistemler hazırlanır. Belirli dönemlerde logar sistemlerinin logar temizleme işlemi yapılması gerekmektedir. Kanal tıkanıklığı olduğu zaman atık sular logarı geçerek taşar. Genel olarak logar kapağından içeri girilerek, kanalizasyon temizliği yapılmaktadır. Logar binalardan çıkan atıkların biriktiği alandır. Kısacası logar için depo denilebilir. Logar tıkanmasının birçok farklı sebebi bulunmaktadır.

Bunlar poşet, bez veya sert plastik cisimler yüzünden oluşabilir. Giderlere kişilerin erimeyecek malzeme atmaması gerekir. Bununla beraber bazı durumlarda çimento, taş, moloz ve benzeri sert parçalarda tıkanıklık oluşur. Bu tarz tıkanıklıkların çözülmesi için, kişilerin mutlaka uzman bir firma tarafından logar temizleme işlemi talep etmesi gerekmektedir. Günün her vakti bizleri arayarak, kanalizasyon tıkanıklığı, logar tıkanıklığı ve kanal temizliği için yardım talep edebilirsiniz.

Logar Temizliği Nasıl Yapılmaktadır?

Kanalizasyon tıkanıklıkları kişilerin standart yaşamın son derece zor hale sokan bir durumdur. Bununla beraber kanalizasyon tıkanıklıkları çevredeki kişileri de rahatsız eder. Logar tıkanıklığı genel olarak etrafa büyük bir oranda kötü bir koku yaymaktadır. Ayrıca logar temizleme işlemi olmaması halinde, etrafa mikrop ve bakteri yayılma ihtimali vardır. Bu gibi durumlar yüzünden kişilerin sağlıklı yaşam şartları düşmektedir. Kişiler maddi ve manevi anlamda bu taşmalar sonucunda zarar görebilir.

Eğer logar çevresinde bir koku var ise, mutlaka uzman bir firma tarafından destek almanız gerekmektedir. Logar tarafından gelen koku, tıkanmayı belli etmektedir. Sizlerde bizimle iletişime geçerek, logar temizleme işlemlerini kolay bir şekilde yaptırabilirsiniz. Kanalizasyon temizliği, tamiri ve bakımı son derece zahmetli bir iştir. Bundan dolayı kişilerin mutlaka bu tarz problemler için, uzman bir firma tarafından destek alması gerekmektedir. Ayrıca logar temizleme işleminin yapılmaması durumunda, kişiler daha büyük maddi kayıplar yaşayabilir.

Logar Neden Tıkanır?

Logar temizleme işleminin mutlaka belirli süreler arasında yapılması gerekir. Ancak logar tıkanıklığı kullanıma ve kanalizasyon hacmine bağlı değişiklik gösterebilir. Genel olarak logar tıkanıklığı katı maddeler, sert cisimler ve bilinçsiz tuvalet kullanımı yüzünden oluşmaktadır. Kanalizasyon temizliğinin kolay bir şekilde yapılması için, logarların mutlaka onarımın yapılması gerekmektedir. Ayrıca logarlar, kanallara kolay ulaşmak için yapılmıştır. Bununla beraber bütün sokak, caddeler ve binaların altında logar sistemi bulunmaktadır. Bundan dolayı firmalar logar altyapısı sayesinde rahat bir şekilde bu yerlerin temizliğini yapabilmektedir.

Logar Temizliği İçin Ne Gerekmektedir?

Logar temizleme işlemi için mutlaka uzman bir firma tarafından yardım almanız gerekir. Bununla beraber bu temizlik işlemi için bu uygulamayı yapacak olan kişilerin ustalığa ve deneyime sahip olması gerekmektedir. Sizlerde bu tarz problemleriniz de amatörler ile çalışmadan işinde profesyonel bir ekiple çalışmanız gerekir. Özellikle logar temizliğinin kişilerin tek başına yapmaması gereken bir temizlik türüdür. Logar temizliği, son teknoloji aletler ile yapılmaktadır. Özel kamera, robot ve görüntüleme sistemleri ile logar temizleme işlemleri son derece kolay bir şekilde yapılır.

Sorunun tespiti, bu sayede daha kolay bir şekilde gerçekleşir. Bununla beraber kişiler hayati tehlike yaşamaz. Bu sayede oluşan hasarlar ve problemler daha rahat bir şekilde tespit edilir. Onarım gerekmesi durumunda, problem olan bölgeye vakit kaybedilmeden müdahale edilir. Bu teknolojik aletlerle temiz ve kaliteli işler yapılmaktadır. Eski tip tamir işlemlerine göre bu uygulama sistemleri ile daha kısa sürede problem çözme imkânı sahip olunur.

Logar Temizleme İşlemlerini Hangi Firmalar Yapabilir?

Logar temizleme işlemlerini yapacak olan firmaların, mutlaka bu iş konusunda tecrübeli olması gerekmektedir. Firmamız sizlere kalifiyeli, eğitimli personel desteği sunmaktadır. Firmamız bütün altyapı işlerinde son derece titiz ve kaliteli işler yapmaktadır. Bütün aletlerimiz tamamen son teknolojik araç ve gereçlerden oluşmaktadır.

Temizleme yapılacak bölgeyi bize bildirmeniz durumunda, direkt olarak sizlere ekip yolluyoruz. Problem olan bölgede herhangi bir şekilde kırma işlemi yapılmaz. Görüntüleme cihazlarımız sayesinde, problem olan alanı çabucak tespit ediyoruz. Sonrasında ise özel bir plan hazırlayarak, sorun olan bölgeye müdahale ediyoruz.

Ekibimiz sizlere özel bir bakım, onarım ve tamir işlemi sunmaktadır. Bununla beraber bu işlemler sonrasında sizlere özel bir rapor hazırlıyoruz. Firmamız sizler için kısa sürede logar temizleme işlemi yapmaktadır.

Logar temizleme işlemi son derece zor ve zahmetli bir iştir. Maliyeti fazla olan bu işi, profesyonel bir ekibin yapması durumunda son derece kolay ve uygun fiyatlı olmaktadır. Firmamız kırmadan, dökmeden veya sökmeden sizler için özel bir logar temizleme işlemi yapmaktadır.

Bu işlemler için firmamızın bünyesinde son teknoloji aletler yer almaktadır. Bununla beraber sizlere sunduğumuz fiyat oranları diğer firmalara göre daha uygundur.

Logar temizleme çalışmalarında, su basınçlı uygulamalar, kimyasal uygulamalar ve cihaz olmadan yapılan uygulamalar logar ve kanal yapısına daha çok zarar vermektedir. Kısa bir süre için bu durum çözüm olsa da zamanla tekrar bu sorun artabilir. Bu sorunun tekrar gündeme gelmesi, sizlere ve çevrenize büyük bir oranda zarar verebilir. Problem yaşamamak için mutlaka firmamızla iletişime geçiniz.

Logar Nasıl Yapılır?

Logar sistemi, şehirlerin bütün altyapılarında yer almaktadır. Logar kanalizasyon sistemi içerisinde özel bir görev almaktadır. Evlerin mutfağından, banyosundan veya tuvaletinden gelen bütün atık sular, tek bir alanda toplanmaktadır. Genel olarak atık sulardan oluşan tıkanıklıklar için, logar temizleme işlemi uygulanmaktadır. Çökme, çürüme veya delinme olması durumunda gider borularına özel bir tamir işlemi uygulanması gerekmektedir.

Ülkemizde birçok şehirde kanalizasyon altyapısı bulunmaktadır. Yağan yağmur suları, kanalizasyon sistemlerine bağlıdır. Kanalizasyon sistemleri bina, fabrika ve diğer yapılara bağlıdır. Bu mekanlardan çıkan atık sular, kanalizasyon sistemine gitmektedir. Kanalizasyon yapılarının dayanıklı olması gerekmektedir. Özellikle atık su sistemlerinin iyi bir şekilde bakılması kaçınılmazdır. Boruların tesisat sırasında iyi bir şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir. Boruların hacmi, eğimi ve yönlerinin doğru bir şekilde yapılmış olması önemlidir. Logar yapımı ise son derece farklıdır. Logar yapımı için işinde uzman bir profesyonel ekip tarafından destek almanız gerekmektedir. Logar yapımının uzun ömürlü olması için, kaliteli ve sağlam malzemelerden imal edilmesi gerekmektedir.

Boruların ve altyapı sistemlerinin malzemelerinde son derece kaliteli olması gerekir.

Logar arasında bulunan boşlukların ve logar boyutlarının eşit olması gerekir. Bu alanların boyutları, konumlandıkları arazinin türüne göre değişiklik gösterir. Logar yapımı sırasında, mutlaka ustaların bu aradaki mesafeyi iyi ayarlaması gerekmektedir. Doğru bir şekilde ayarlanmaması durumunda, ileride farklı problemler yaşamanıza sebep olabilir.

Logar yapımı sırasında, logar kapağının tam bir şekilde yapılması gerekmektedir. Logar kapağının net bir şekilde oturmaması, katı cisimlerin logara dolmasına yol açar. Bununla beraber tam oturmaması durumunda yağmur suları da aşırı bir şekilde logar içerisinde dolabilir. Düzgün takılmayan logar, borulara yeterli bir şekilde eğim vermez. Her durumda sistemin doğru bir şekilde çalışması için, bakımlarının düzenli olarak yapması gerekmektedir. Sizler için 7/24 logar açma, logar temizleme, logar bakımı, kanal yapımı ve kanal temizliği desteği sağlamaktayız. Bütün altyapı problemleriniz için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Logar bakımı ve logar temizleme işlemi, kanalizasyon sisteminin sorunsuz çalışması için son derece önemlidir. Logar bakımı yapılmaması durumunda ileriki dönemlerde kanalizasyon veya logar bölümünde tıkanıklıklar oluşabilir. Kanalizasyon tesisatında tıkanma olması durumunda, tamir işlemi son derece zordur. Bununla beraber kanalizasyon temizleme ve logar temizleme işlemi son derece pahalı bir işlemdir. Logar temizleme işleminin doğru bir şekilde yapılması ve bakımının doğru bir zamanda yapılması kanalizasyon tesisatını kontrol etme açısından gerek görülür.

Kanalizasyon içerisinde problem olması durumunda, kısa sürede logar temizliği sayesinde bu durumu fark edebilirsiniz. Kanalizasyon tesisatında arıza olmaması için, logar bakımının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Eğer oluşan yeni bir tıkanıklık var ise, bu bakım işlemi sırasında tıkanıklık açma işlemi yapılmaktadır. Logar içerisinde atık sular yüzünden tıkanıklık olması durumund,a akım hızı da düşmektedir. Daha sonra borularda çökme, kırılma ve çürüme oluşmaktadır. Ancak erken bir şekilde bu işlemlerin yapılması, gider borularının kurtulmasına yardımcı olmaktadır. Bununla beraber atık suların tıkanıklık yapmasını, giderleri temizleyerek önleyebiliriz.

Kanalizasyon şebekesi yer alan alanlarda, su kaynakların bölgedeki kanalizasyon alanlarına bağlanması son derece zordur. Günümüzde atık sular herhangi bir şekilde çevreye dökülmez. Kanalizasyon şebekelerine, herhangi bir şekilde zarar verilmez. Kullanım şekli değiştirilmez. Atık su kaynakları, arıtma tesislerine gönderilmektedir. Kanalizasyon atıklarının bir anda boşalması ise son derece tehlikelidir.

Logar açma işlemleri tıkalı olan logarlar için kullanılan bir yöntemdir. Firmamız özel bir kamera ve görüntülenme sistemi ile tıkanıklık olan bölgeyi tespit etmektedir. Sorunun yeri, neden tıkandığını ve logarın temizlenmesi için ne yapılması gerektiği belirlenmektedir. Logar tıkanıklığının nedeni, bilgisayar destekli özel görüntüleme sistemleri ile tespit edilmektedir.

Şirketimiz sizler için özel bir logar temizleme ve kanal açma hizmeti vermektedir. Firmamız logar tıkanıklığı açma veya logar temizleme işlemi için robotla ve kamera ile tıkanıklık tespiti yapmaktadır.

Tıkalı Logar Sistemleri Nasıl Açılır?

Logar tıkanıklığı son derece ciddi bir problemdir. Bununla beraber en sık yaşanan tıkanıklık sorunlarından biri de logar sorunlarıdır. Özellikle toplu alanlarda logar tıkanıklığı çok sık görülmektedir. Logar tıkanıklığı kişilerin yaşam sağlığını son derece olumsuz etkileyen faktörlerden biridir. Logar tıkanıklığının mutlaka erken bir şekilde müdahale edilmesi gerekmektedir. Yerleşim yerlerinin logarları, belediyelerin logarlarından farklıdır. Bundan dolayı logar tıkanıklıkları tamamen bina sakinlerini ilgilendiren bir problemdir.

Belediyeler herhangi bir şekilde bireysel mülkte oluşan logar tıkanıklığı ile ilgilenmemektedir. Bundan dolayı sizlerde uzman bir firma tarafından logar temizleme desteği almanız gerekmektedir. Logar tıkanıklıkları insan sağlığını büyük bir oranda etkilemektedir. Ayrıca hijyen açısında da logar taşmaları son derece tehlikelidir. Logar sistemlerinin düzenli çalışması son derece önemlidir. Logar kuyularının belirli bir mesafe ile açılarak logar boruları için kot farkının doğru bir şekilde ayarlanması gerekmektedir. Ayrıca logar kuyusu içerisinde biriken metan gazının sıkışması, ileriki dönemlerde patlamaya neden olmaktadır.

Bundan dolayı logarın mutlaka delikli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bununla beraber metan gazının dışarı çıkacak alan bulmaması, metan gazının sıkışıp patlamasına neden olmaktadır. Logar tıkanıklığının geçmesi için yapılabilecek ilk şey, kişilerin bu sorunu gidermek için uzman bir firma tarafından destek almasıdır. Genel olarak logar tıkanıklığı ve lağım tıkanıklıkları borularda meydana gelmektedir. Logar borularında oluşan tıkanıklık genel olarak yuvarlak kattaki dairelerde meydana gelmektedir. Bina içerisinde bulunan dairelerde lavabo, banyo veya bodrum gibi alanlarda taşma olmaktadır. Logar tıkanıklıklarının iki farklı sebebi bulunmaktadır.

İlk olarak tıkanıklık oluşmasının sebebi hatalı kullanımdır. Diğer ise bina yapılır kanalizasyon ve boru sisteminin yanlış döşenmesinden oluşan tıkanıklıklardır. İkinci durum tamamen hatadan oluşan, kronik tıkanıklıklardır. Hatalı kullanım içerisinde genel olarak bebek bezi atımı, tuvalet kağıdı atımı, ped atımı ve katı cisimlerden dolayı logar sistemleri tıkanmaktadır. Kronik logar tıkanmaları ise genel olarak binalar inşa edilirken yapılan hatalar yüzünden oluşmaktadır.

Özellikle beton borularda sıklıkla tıkanmalar oluşmaktadır. Bununla beraber logar borularının ek yerlerinde sızıntı olması durumunda, borular çökmektedir. Su sızıntılarında ise bazı durumlarda borular delinmektedir veya çürümektedir. Belirli süre sonra ise bu borulardan kötü kokular yayılmaya başlamaktadır. Ayrıca bu kokular tamamen binayı sarabilir. Ayrıca eğimi yanlış olan borular, tamamen suyun yavaş akmasına neden olmaktadır. Bu durumda bazı zamanlarda tıkanıklığa sebep olmaktadır.

Tıkalı Logar İçin İlk Olarak Ne Yapılması Gerekmektedir?

Tıkalı logar temizleme işlemi için ilk olarak sorunun olduğu alanın tespit edilmesi gerekmektedir. Bununla beraber logar tıkanıklığının açılması için tıkanıklığın cinsinin belirlenmesi gerekmektedir. Logar açma işlemi için mutlaka profesyonel bir destek almanız gerekmektedir. Özellikle bu işlerin kişilerin tek başına yapmaması gerekmektedir. Özellikle deneyimsiz firmalar tarafından bu işlemin yapılması durumunda sorunlar kronik bir şekilde tekrar etmektedir.

Sizler bu sorunla tekrar ve tekrar deneyimsiz firmalar yüzünden yaşayabilirsiniz. Öncelikle tıkalı olan logarın neden tıkandığının bulunması gerekmektedir. Bu tıkanıklığın kullanım hatası mı yoksa kronik mi olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Firmamız özel elektronik cihazlar sayesinde kolayca bu sorunu çözmektedir. Kullanıcı hatası yüzünden oluşan problemler son derece kolay bir şekilde çözülmektedir. Bu işlemler genel olarak maliyetsiz sorunlardır. Bu tıkanıklıklar, robot cihazlar ile kolay bir şekilde açılmaktadır. Genel olarak cisimler ya kırılır ya da geri çekilerek çıkarılır. Özellikle siteye ait olan logar kuyularına oluşan tıkanmalar, özel araçlar ile açılmaktadır.

Firmamız belediye alanlarına herhangi bir şekilde müdahale edilemez. Kronik logar tıkanıklığı durumunda logar temizleme işlemi daha maliyetli olmaktadır. Bu tarz problemlerde genel olarak robot cihazlar faydalı olmaz. Bu sorunların künklerden kaynaklanması durumunda, toprak kazılmaktadır. Sonrasında ise yeniden ek yapılmaktadır. Bazı durumlarda sorun, eğimden kaynaklı olabilmektedir. Bu durumda ise tekrar borular kazılmaktadır ayrıca eğimleri düzeltilmektedir. Logar kuyusunun dolması durumunda ise tıkanıklıkların mutlaka temizlenmesi gerekmektedir. Kuyunun yerinin belli olmaması durumunda ise firmamız sizler için özel cihazlar ile temizleme işlemi yapılmaktadır.

Logar Tıkanıklığı Nedir?

Logar tıkanıklığı özellikle site bölgelerinde sıklıkla meydana gelmektedir. Logar sadece belediyelere bağlı değildir. Fakat site ve özel mülklerin logarlarıyla belediye herhangi bir şekilde ilgilenmez. Bu tarz logarların tıkanması durumunda ise kişilerin uzman bir firma tarafından destek alması gerekmektedir. Logar tıkanıklığı kişilerin sağlığını tehlikeye atan durumlardan biridir. Bununla beraber tesisatın düzenli çalışması kişilerin hayat kalitesi için büyük bir önem taşımaktadır.

Özellikle bu tarz problemlerde boruların kot farkı düzeltilmektedir. Bununla beraber düzenli bir şekilde logar temizleme işlemi yapılmaması durumunda, metan gazı yüzünden kanalizasyonlarda patlama oluşmaktadır. Logar kapaklarının mutlaka delikli bir şekilde olması gerekmektedir. Hava alması durumunda herhangi bir şekilde patlama oluşmaz.

Logarın Yerini Tespit Etmek Mümkün Mü?

Bina borularında oluşan tıkanıklıklar, zaman içerisinde logara kadar ulaşmaktadır. Bu durumdan kaynaklı genel olarak zaman içerisinde su basmaları oluşmaktadır. Su boruları, logar sistemlerine bağlı bir şekilde çalışmaktadır. Tıkanıklığın yayılması durumunda, logar bölümleri de tamamen tıkanmaktadır. Bu tıkanıklıkların açılması, logar temizleme işlemi ve logar kapaklarının açılması için uzman bir ekibin sizlere destek vermesi gerekmektedir. Eğer logar yerinizi bilmiyorsanız bizlerle iletişime geçerek, logar alanınızı tespit ettirebilirsiniz. Firmamız herhangi bir şekilde kazı yapmadan, özel araçlarla sizler için logar tespit edilir. Logar tespitinden sonra tıkanıklık açma işlemi yapılmaktadır.

Kanalizasyon Yıkaması

Kanalizasyon borusu içerisinden bütün atık sular geçmektedir. Bunun için kanal yıkaması yapmak gerekmektedir. Firmamız sizler için yüksek basınçlı su ile boru yıkaması yapmaktadır. Bu işlem sayesinde borularınızın içerisi tertemiz kalmaktadır. Gider boruları içerisine kum, çakıl, yağ ve benzeri birçok atık birikebilir. Özellikle atık su borularının en az beş yılda bir temizlenmesi gerekmektedir. Sizler için logar temizleme, atık su borusu temizleme, kanal temizleme ve kanalizasyon hattı yenileme işlemleri yapmaktayız. Sizler için logarlar içerisinde oluşan tıkanıklıkları temizlemekteyiz. Ekiplerimiz sizler için içi dolmuş logarları temizlemektedir.

Atık Su Borusu Tıkanıklığı Neden Olmaktadır?

Atık su borusu tıkanıklığı bina içerisinde bulunan bütün borularda meydana gelmektedir. Firmamız sizler için herhangi bir şekilde logar temizleme ve boru temizleme işlemi uygulamaktayız. Firmamız herhangi bir şekilde kırmadan, sökmeden özel bir şekilde tamir ve bakım işlemi uygulamaktadır. Bununla beraber robotlarla ve görüntülenme sistemleri ile firmamız tıkalı alanları açmaktadır. Firmamız her alan için özel bir ekipmanla işlem yapar. Herhangi bir şekilde eski yöntemleri tercih etmeyen firmamız, son teknoloji aletleri ile çalışmaktadır. Bununla beraber firmamız sizler için en hesaplı ve en kaliteli logar temizleme işlemi uygulamaktadır.

Özellikle lavabo açıcıları, gider açıcıları ve pompalama yöntemleri kesinlikle kesin bir çözüm vermemektedir. Firmamız sizler için tamamen özel robotlarla tıkanıklık açma hizmeti yapmaktadır. Firmamız sizin ihtiyacınız olan bütün logar temizleme ve altyapı temizleme işlemi yapmaktadır. Tadilat işlemi sırasında hiçbir şekilde kırmadan, tadilat yapmadan ve tıkanıklık tespiti yapmadan borularınızı temizlemekteyiz. Sizler için tamamen memnuniyet amaçlı bir şekilde çalışıyoruz.

Logar temizleme işlemleri için her alanda aynı ücreti uygulamaktayız. Sizlerde logar tıkanıklığı, kanal tıkanıklığı ve boru tıkanıklığı sorunlarınız için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız kullanıcı hatası olsa da kronik sorunlar olsa da her problem için, kanalizasyon sorunlarına destek vermektedir.

Değerli ziyaretçimiz, bu sayfayı sosyal medya sayfanızda paylaşıp bize katkıda bulunabilirsiniz.

Facebook
Twitter
Pinterest
Linkedin
Livejournal
Reddit
Whatsapp
Tumblr
Stumbleupon
VK
Evernote
Skype
Telegram
Xing
Bookmark
Digg
Line
başlat
support
KapatHızlı Destekbilgiler