İnşaat, Kanalizasyon ve Altyapı Hizmetlerinde 27 Yıldır Sektörün Lider Kuruluşuyuz.
Sesli Görüşme YapTeklif Al
Diğer Bağlantıları Göster

Ankara Kanal Temizleme

Ankara Kanal Temizleme

Ankara’nın nüfus olarak kalabalıklaşması ve yapıların çoğalması, alt yapı sorunlarını da beraberinde getirdi. Özellikle kanal tıkanıklığı sorunu, su tesisatında sıklıkla karşılaşılan bir problem haline geldi. İşyeri ve ev sahiplerini güç duruma sokan bu problem, çoğu kez donmuş yağ ve katı cisimlerin lavabolara atılmasıyla ortaya çıkmaktadır. Peki, Ankara kanal temizleme işlemi nasıl yapılır? Kesin çözüm nedir?

Ankara Kanal Temizleme ve Kanal Tıkanıklığı Önleme

Ankara kanal temizleme, uzmanlık gerektiren işlerden biridir. Bu nedenle kanal tıkanıklığı sorunuyla mücadele etmek için altyapı sektöründe bilgi ve deneyim sahibi bir firmadan yardım istenmelidir. Zaman kaybı yaşanmadan yapılan müdahaleler, tesisatta daha büyük sorunlar yaşanmasını engeller.

Firmamız, kanal tıkanıklığı önleme alanında yeterince bilgi ve deneyime sahip kurumsal bir oluşumdur. Altyapı bakım ve temizleme çalışmalarını yürüttüğü tüm bireysel ve kurumsal müşterilerine yıllardır profesyonel hizmet vermektedir. Kanal borularını kırmadan, yapıda herhangi bir yere zarar vermeden kanal açma cihazı sayesinde sorunsuz bir hizmet almanıza yardımcı olmaktadır.

Ankara Kanal Bakım ve Temizleme Hizmetleri

Kanal tıkanıklığı yaşayan birçok kişinin yaptığı en büyük hata, yapı marketlerinden kimyasal kanal açma ilaçları alarak kullanmasıdır. Bu ilaçlar kısa vadede tıkanıklığı gideriyormuş gibi görünse de, hammaddesi plastik olan borulara ciddi zarar vermektedir. Ankara kanal bakım ve temizleme hizmetleri sunan firmamız, bu yöntemi asla önermemektedir.

Herhangi bir tıkanıklık ile karşılaştığınızda doğrudan firmamızı arayarak, kanal temizleme için özel olarak geliştirilen cihazlarımız ile tesisat borularına zarar vermeden sistemin temizlenmesini sağlayabilirsiniz. İşlem sonrasında da, düzenli olarak tesisatın bakımının yapılmasını firmamızdan talep edebilirsiniz. Bu şekilde zamanla birikmesi muhtemel olan atıkların, kanalları yeniden tıkamasına izin vermemiş olursunuz.

Temizleme ve Bakım İşlerinde Kullanılan Araçlar

Temizleme ve bakım işlerinde kullanılan araçlar şunlardır:

 • Kanal yıkama aracı
 • Kombine kanal yıkama araçları
 • Kanal temizleme aracı
 • Kanal tıkanıklığı açma aracı
 • Vidanjör araç ve ekipmanları
 • Kombine kanal temizleme araçları

Oluşan probleme göre en uygun araç hizmete hazır bir şekilde bölgeye gönderilmektedir. Operatörlerimiz ve diğer personellerimiz, araçların kullanımıyla ilgili özel eğitim aldıkları için profesyonelce kanal hatlarını tüm atıklardan arındırmaktadırlar.

Kanal Temizleme Hizmeti Kaç Saat Sürer?

Rutin kanal temizleme hizmeti yarım saat gibi kısa bir sürede tamamlanır. Tıkanıklık olduğunda ise kanal hatlarındaki duruma göre süre uzayabilir. Sorunun nerede ve hangi cisimlerden kaynaklı olduğuna bakılarak, önceden öngörülen işlem süresi müşteriye bildirilir.

Ankara Kanal Temizleme Fiyatları

Ankara kanal temizleme fiyatları piyasadaki diğer firmaları da baz alarak incelendiğinde, en uygun fiyata en kaliteli hizmeti Özdoğan Vidanjör’ün verdiği anlaşılacaktır. Çünkü öncelikli amacımız yüksek ücret teklifi vermeden, yapılacak olan işin durumuna göre en olası fiyatı sunmaktır. İrtibat telefonlarımız üzerinden bizleri arayarak, kanal temizleme fiyatlarını doğrudan öğrenebilirsiniz.

Neden Ankara Kanal Temizleme Önemlidir?

Suda çözünemeyen çeşitli materyaller, kanal hatlarında tıkanmalara yol açar. Ev ve işyeri atıklarını, logarlara gönderilmesini sağlayan kanallar tıkandığında işlevini yerine getiremez. Bu durumda atık suyun geri gelmesine, zeminde su taşması sorununa ve dayanılmaz bir kokuya sebep olur.

Ankara kanal temizleme hizmetinin önemini bilmeyen bireyler ve işletme sahipleri, geleneksel yollardan çeşitli kimyasallar kullanarak, el ile tıkanıklığı açmaya çalışır. Oysa bu hata; kanal temizleme cihazı sayesinde basitçe giderilecek bir sorunu, daha büyük bir probleme dönüştürür. Ayrıca el ile yapılan müdahaleler sağlık açısından da risklidir. Ankara kanal temizleme işleminin profesyonel kişiler ve cihazlar tarafından yapılması çok önemlidir.

Ankara Kanal Temizleme İşlemleri Hangi Aşamalardan Oluşur?

Ankara kanal temizleme işlemleri şu aşamalardan oluşur:

 • Gerekli teçhizatlar ile sorunun olduğu bölgeye gidilerek altyapı sistemi incelenir.
 • Kanal içerisindeki tıkanıklığın sebebi ve yeri tespit edilir.
 • Kanala yüksek basınçlı su verilerek, kum, kök parçaları, kireç ve toz gibi birikintilerin yumuşaması sağlanır.
 • Bir sonraki aşamada vakumlu araç, rögar bacalarından içeri sokularak emilim işlemine başlanır.
 • Tüm pislikler tank içerisine aktarıldığında, çevreye zarar vermeden profesyonel bir şekilde kanal temizleme işlemi yapılmış olur.

Periyodik Kanal Temizleme Hizmeti Nedir?

Kanalların içerisinde zamanla biriken kir, yağ, pas ve korozyonun tıkanma yapmaması için ara sıra güvenli bir şekilde temizlenmesi gerekir. Bu işlemin profesyonel kişilerden planlanarak alınmasına periyodik kanal temizleme hizmeti denir.

Kanal Tıkanıklığı Nedenleri Nelerdir?

Sık sık yapılan kanal temizliği ile muhtemel olarak ortaya çıkabilecek altyapı problemlerinin de önüne geçilmiş olur. Çünkü her zaman için kanallarda çamur, yağ, pislik gibi maddelerin birikme ihtimali vardır. Bundan dolayı da rutin temizleme çalışmalarının yapılması gereklidir.

Periyodik kanal temizleme hizmetinin ücretleri de uygundur. İleride kanalizasyon tıkanması problemi yaşarsanız, acil müdahale için ödeyeceğiniz ücret çok daha fazla olacaktır. Bu nedenle zamanında kanal bakımının yapılması ve hatların temizlenmesi, uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Periyodik Bakımlar Neden Yapılmalıdır?

Periyodik bakımlar, kanal içerisinde düzenli temizlik çalışmalarının yapılmasını sağlar. Borularda biriken katı cisimler ve suda erimeyen sıvılar sebebiyle tıkanma olmasını engeller. Ayrıca borularda sızıntı yapan bir yer olursa, bakım sırasında bu yer tespit edilerek onarımı sağlanır. Sızıntıdan kaynaklı kokularının da önüne geçilmiş olur. Bu nedenle periyodik bakımlar oldukça önemlidir.

Özdoğan Vidanjör olarak bizler, uzman personellerimiz ve teknolojik araçlarımız ile periyodik kanal bakımları alanında hizmet vermekteyiz. Periyodik bakımların hangi aralıklarla, niçin yapıldığını daha detaylı bir şekilde öğrenmek isterseniz bizleri arayabilirsiniz.

Periyodik Kanal Temizleme Ücretleri Ne Kadar?

Firmamız tarafından gerçekleştirilen periyodik kanal temizleme ücretleri, gerekli incelemelerin ardından müşteriler ile paylaşılmaktadır. Çünkü kanal temizliği için öncelikle alanın incelenmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde doğru fiyatlandırma yapılabilir. Özdoğan Vidanjör’ün periyodik kanal temizleme ve bakım çalışmalarını çok uygun fiyatlarda gerçekleştirdiğinden emin olabilirsiniz. Bizim için müşteri memnuniyeti her zaman önceliklidir.

Yıllık Kanal Temizleme ve Bakım Anlaşması

Özdoğan Vidanjör ile yıllık kanal temizleme ve bakım anlaşması yaparak, bu hizmeti daha uygun fiyatlara alabilirsiniz. Bu anlaşma, kanal temizliği için belirli bir sürede uygulanacak olan programı içermektedir. Tüm kanal hatlarının, yılda bir temizlenmesini ve onarma, yenileme gibi işlemler gerektiğinde yapılmasını sağlar.

Aslında lavabo, tuvalet ve banyo gibi alanlarda tıkanma olduğunu görürseniz, bu kanal bakımı yapılacağına dair en önemli işarettir. Ancak bu işaretin görülmemesi veya geç görülmesi durumunda pis su geri gelerek, zemine zarar verebilir. Bu durum aynı zamanda pis koku ve bakteri gibi olumsuz sonuçlara sebep olabilir.

Yıllık kanal temizleme ve bakım anlaşması, beklenen tıkanmalara ve olumsuz sonuçlara izin vermemek için belirli tarihlerde bakım yapılarak kanal hatlarının temiz tutulmasına yardım olur.

Ankara Kanal Temizleme Hizmetinde Uzman Firma

Ankara kanal temizleme işi profesyonellik gerektiren bir hizmet çalışmasıdır. Bu işin en verimli şekilde yapılabilmesi için donanımlı araçlara ve uzman çalışanlara ihtiyaç vardır. Özdoğan Vidanjör yıllardır kanal temizliği sektöründe öncü bir firmadır. Bilinirliği, güvenilir oluşundan ve kaliteli çalışmalar sunmasından dolayıdır.

Ankara’da yaşayan bireysel müşterilerimize ve işletme sahiplerine olabilecek en uygun fiyata, en kısa sürede, en kaliteli hizmeti vermeye devam edeceğiz. Kanal temizleme, kanal açma, bakım ve onarım alanlarında oldukça iddialıyız. Çünkü ekip arkadaşlarımız etkin ve hızlı bir şekilde hizmet vermek için canla başla çalışmakta, araçlarımız ise teknolojik gelişmelere uygun bir şekilde donatılmaktadır.

Ankara’da Kanal Temizleme Hizmeti Sunduğumuz İlçeler

Ankara’da kanal temizleme hizmeti sunduğumuz ilçeler şunlardır:

 • Altındağ
 • Polatlı
 • Yenimahalle
 • Ayaş
 • Gölbaşı
 • Beypazarı
 • Çankaya
 • Çubuk
 • Etimesgut
 • Keçiören
 • Akyurt
 • Balâ
 • Çamlıdere
 • Haymana
 • Mamak
 • Kızılcahamam
 • Pursaklar
 • Sincan
 • Şereflikoçhisar
 • Elmadağ
 • Kalecik
 • Nallıhan
 • Kahramankazan
 • Güdül
 • Evren

Tüm bu ilçelerde, güçlü makineler yardımıyla verimli bir şekilde kanal temizliği yapmaktayız. Ankara’da fabrika, alışveriş merkezi, kurumsal yerler, hastane, okul, ev ve işyeri sayısı giderek arttığı için kanal temizliğinin zamanında yaptırılması oldukça önem kazanıyor. Özellikle fabrika ve hastane atıklarının çevreye ve insan sağlığına zarar verecek boyuta ulaşmaması için kanal temizleme hizmetinin zamanında yaptırılması gereklidir.

Özetle Ankara Kanal Temizleme Nedir?

Ankara kanal temizleme, suda erimeme özelliği bulunan sıvı atıkların ve katı cisimlerin hidrolik sistemde aksaklığa sebep olmaması için gerekli olan altyapı çalışmasıdır. Kanal borularında kirliliğin azaltılması ve doğabilecek problemler için önceden tedbir alınması için bu çalışmaların belirli zamanlarda tekrar edilmesi önemlidir.

Kanal temizliği zamanında yaptırılmazsa su taşması ve koku gibi olumsuzluklar, sadece çevreye zarar vermekle kalmaz aynı zamanda günlük yaşamında akmasına neden olur. Günümüzde en büyük avantaj teknolojinin hızla gelişmesidir. Yüksek vakumlama kuvvetine sahip olan kanal temizleme araçları, tıkanıklık yaşanan bölgeye basınçlı su ileterek tüm pisliklerin kanal içerisinden alınmasını sağlıyor.

Değerli ziyaretçimiz, bu sayfayı sosyal medya sayfanızda paylaşıp bize katkıda bulunabilirsiniz.

Facebook
Twitter
Pinterest
Linkedin
Livejournal
Reddit
Whatsapp
Tumblr
Stumbleupon
VK
Evernote
Skype
Telegram
Xing
Bookmark
Digg
Line
başlat
support
KapatHızlı Destekbilgiler