İnşaat, Kanalizasyon ve Altyapı Hizmetlerinde 27 Yıldır Sektörün Lider Kuruluşuyuz.
Sesli Görüşme YapTeklif Al
 1. Ana Sayfa
 2. Ankara Kanalizasyon Temizleme
Diğer Bağlantıları Göster

Ankara Kanalizasyon Temizleme

Ankara Kanalizasyon Temizleme

Ankara kanalizasyon temizleme hizmeti aslında rutin kanalizasyon bakım programının bir parçası olmalıdır. Çünkü kanalizasyon borularında parçalanamayan katı maddeler, çamur ve yağ gibi birikintiler ciddi sorunlara yol açabilir.

Kanalizasyon temizliği ile sadece istenmeyen atıklar, borulardan arındırılmakla kalmaz aynı zamanda sızıntı yapan hasarlı hatlarda tespit edilerek onarımı gerçekleştirilir. Bu şekilde olası tıkanıklık problemleri de engellenmiş olur.

Ankara Kanalizasyon Temizleme ve Kanalizasyon Tıkanıklığı Önleme

Kanalizasyon sistemlerinde mülk sahibine ait belli bir kısım vardır. Bu kısımda bir zarar oluşmasını istemiyorsanız, aşağıdaki faydalı bilgileri incelemenizi öneririz.

Ev sahipleri için kanalizasyon tıkanıklığı önleme ipuçları:

 • Tuvalet ve lavabo giderlerine donmuş yağ dökmeyin.
 • Yemek artıklarının, gider borularına sızmasını engelleyin.
 • Donmuş yağı çözdüğünü iddia eden deterjanları kullanarak, atık su sisteminde daha ciddi hasarlara neden olmayın.
 • Kanalizasyon temizliğini belirli periyotlarla mutlaka yaptırın.

İşletme sahipleri için kanalizasyon tıkanıklığı önleme ipuçları:

 • Kanalizasyon tıkanıklığı önleme amacında olanlar için en iyi yöntem tutuculardır. Çöplerin kanalizasyona kaçmaması için tüm giderlere uygun boyutta tutucu takın.
 • Donmuş yağ işletmeler için de büyük bir risktir. Donmuş yağı, işletme giderlerine dökmeyip çöpe atın.
 • Atık su sistemlerine zarar verebilecek toksik kimyasalları lavabolarda yıkamayın veya drenaja dökmeyin.
 • Borulardaki aşınmadan kaynaklı su sızıntılarını önlemek için Ankara kanalizasyon temizleme ve bakım işlemlerini belirli aralıklarla yaptırın.

Ankara Kanalizasyon Bakım ve Temizleme Hizmetleri

Maliyeti yüksek olabilecek sorunlardan kaçınmak isterseniz, Ankara kanalizasyon bakım ve temizleme hizmetlerinden düzenli olarak faydalanmalısınız. Özellikle her 18 ayda bir ev ve iş yerlerindeki kanalizasyon hatlarının tahliye edilmesi önerilmektedir. Bu süre ne kadar artarsa, kanalizasyon sistemindeki hasar olasılığı o kadar artar.

Temizleme ve Bakım İşlerinde Kullanılan Araçlar

Kanalizasyon hattının durumuna göre temizleme ve bakım işlerinde kullanılan araçlar değişmektedir. İşlem sırasında hangi aracın kullanılacağına karar vermek için boruların bileşimi ve salım şekline bakılır. Kanalizasyon temizleme için en çok tercih edilen araç ise vidanjördür. Bu araç sayesinde borularda birikmiş olan inorganik malzemeler ve oluşan kir, yağ, çamur gibi depozitler giderilir. Katı cisimler nedeniyle ortaya çıkan tıkanıklıklarda da, vidanjör oldukça başarılı bir araçtır.

Kanalizasyon Temizleme Hizmeti Kaç Saat Sürer?

Kanalizasyon temizleme hizmeti 1-2 saat kadar sürebilir. Özdoğan Vidanjör olarak bizler, kanal hatlarındaki katı parçaların ve sıvıların arınmasını sağlamak için kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunmaktayız. Firmamızın sağlamış olduğu tüm hizmetler gibi kanal açma hizmetinde de gereken önem verilmektedir. Araçlarımız yasal prosedürlere uygun olarak seçilmekte ve düzenli bakımlardan geçmektedir. Personellerimiz ise kullanılacak olan araç ve temizlik ürünleri hakkında eğitim alarak göreve başlamaktadır. Bu nedenle kanalizasyon temizleme süresi için ekiplerimizin en kısa zamanda sorunu çözebileceklerini garanti ederiz.

Ankara Kanalizasyon Temizleme Fiyatları

Ankara kanalizasyon temizleme fiyatları; kanalizasyon hatlarının ne tür bir madde yüzünden tıkandığına, tıkanıklığın ne kadar bölgede olduğuna ve işlem esnasında hangi aracın kullanılacağına göre değişmektedir. Firmamız, müşterilerine olabilecek en uygun fiyat ile eşsiz bir hizmet avantajı sunmaktadır. Ankara kanalizasyon temizliği ücretleri için firmamızı arayarak fiyat teklifi alabilirsiniz.

Neden Ankara Kanalizasyon Temizleme Önemlidir?

Kanalizasyon temizliğini uzun süre yaptırmamak bazı sorunlara yol açabilir. Tıkanıklıklar, taşan pis su, kötü kokular, onarım için tadilat masrafları ve hatta sağlığı tehdit edici unsurlar en önemli sorunlardır. Neden Ankara kanalizasyon temizleme önemlidir diyenler için detaylıca açıklayalım.

 • Pis Su: Borularda biriken çeşitli tortular ve katı cisimler, kanalizasyon hattının tıkanmasına ya da kısmen tıkanıklık yaşanmasına neden olur. Tahliye sisteminin tıkanması sonucunda da, su ve atıklar lavabo, tuvalet, küvet gibi yerlerden geri gelmeye başlar.
 • Kötü Koku: Tıkanma pis, suyun uzun süre kanallarda durmasına neden olacağı için çürük yumurta gibi kötü bir koku gelmeye başlar. Bu koku zaman artarak, dayanılmaz bir hal alır.
 • Pahalı Tadilat: Geri gelen pis su akışını durduramazsanız, zeminde büyük hasar oluşabilir. Özellikle döşemelerde, süpürgelik ve alçıpan kısımlarımda zarar görülebilir. Hatta suyun geri gelme hızı şiddetliyse veya uzun süre müdahale edilmemişse, alt katlara kadar pis su sızabilir. Bu taşmalar, tadilatlarda çok fazla para harcamanıza sebep olabilir.
 • Sağlık Sorunları: Atık su çatlaklardan sızdığında küf, virüs ve bakteri problemiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu mikroorganizmalar, insan atığından beslenerek hızla üremeye başlar. Hem insanlar, hem de evde beslenen hayvanlar için üreyen bu mikroorganizmalar oldukça zararlıdır. Enfeksiyon, solunum ve bağırsak hastalıklılarına neden olabilir.

Ankara Kanalizasyon Temizleme İşlemleri Hangi Aşamalardan Oluşur?

Ankara kanalizasyon temizleme işlemlerinde profesyonel araçlar kullanılır. Kanalizasyon sistemine el ile müdahale etmek çok tehlikelidir. Kanalizasyon temizleme aracı sayesinde yüksek basınçlı su verilerek, sistemdeki pislikler giderilir. Ayrıca boru duvarlarına yapışan donmuş yağ gibi atıklar da, aracın ucuna takılan aparat sayesinde temizlenir.

Periyodik Kanalizasyon Temizleme Hizmeti Nedir?

Kanalizasyon hattındaki kalıntıların düzenli olarak temizlenmesi ve sistemde yaşanabilecek tıkanma sorunlarının engellenmesi için periyodik kanalizasyon temizleme hizmetine gerek duyulmaktadır. Bu hizmet sayesinde belirli zamanlarda kanalizasyon boruları temizlenerek, sistemin güvenli ve verimli çalışması sağlanır.

Periyodik Bakımlar Neden Yapılmalıdır?

Kanalizasyon sorunlarının büyük problemler çıkarmasına izin vermeyin. Periyodik kanalizasyon bakımları ile doğabilecek hem sağlık, hem de maddi riskleri önceden engelleyebilirsiniz. Bir sonraki kanalizasyon temizliğinizi planlamak için Özdoğan Vidanjör ile iletişime geçin.

Periyodik Kanalizasyon Temizleme Ücretleri Ne Kadar?

Periyodik kanalizasyon temizleme ücretleri genellikle daha uygundur. Çünkü planlı bir çalışma içerir ve aynı zaman aralıklarında bu hizmet verilir. Bu nedenle normal fiyat tarifesi üzerinden indirim sunulur. Özellikle acil kanal açma gibi durumlardan çok daha uygun fiyata, periyodik kanalizasyon temizleme hizmeti alabilirsiniz.

Yıllık Kanalizasyon Temizleme ve Bakım Anlaşması

Hem paradan tasarruf etmek, hem de güvenle işlem yaptırmak istiyorsanız hizmet alacağınız firma ile yıllık kanalizasyon temizleme ve bakım anlaşması yapabilirsiniz. Bu sözleşme tesisatın hangi bölümünün bakımının yapılacağını, kanalizasyon sızıntısı olaylarında acil eylem gerektiren durumlarda neler yapılacağını ve sonraki bakımlarda ödemenin ne kadar olacağını netleştirir.

Özdoğan Vidanjör, senelik planlı çalışma hizmet talep eden tüm müşterileri ile yıllık kanalizasyon temizleme ve bakım anlaşması yapmaktadır. Bu şekilde güvenle daha uygun fiyatlara kanalizasyon temizliği, denetimi ve bakımı yapılmasını sağlamaktadır.

Ankara Kanalizasyon Temizleme Hizmetinde Uzman Firma

Özdoğan Grup, Ankara temizleme hizmetinde uzman bir firmadır. Kanalizasyon sisteminin düzgün çalışmasını sağlamak, tesisat içerisindeki pislikleri temizlemek ve zarar gören yerlerin onarımını gerçekleştirmek için temizlik işlemini sistematik bir şekilde yapmaktadır. Temizleme çalışmalarına girişmeden önce gerekli denetimlerin yapılması esastır.

Tıkanıklığın nerde olduğu tam belli olmadığı durumlarda bile müşterilerine, kanalizasyon görüntüleme cihazları sayesinde nokta akışı yer tespiti yapma hizmeti veren bir firmadır. Bu cihazlar, boru hatlarındaki kıvrımlarda ve eğrilerde gezinme yeteneğine sahiptir. Böylelikle borularda ilerlerken görüntüleri alır ve bilgisayar sistemine iletir. Kanalizasyon hattı içindeki durumu doğru analiz edebilmek için avantaj sağlar.

Ankara’da Kanalizasyon Temizleme Hizmeti Sunduğumuz İlçeler

Özdoğan vidanjör kuruluşundan bu yana Ankara’daki evlere ve işyerlerine kanalizasyon temizleme hizmeti sağlamakta olup, altyapı sorunlarında bölgedeki en bilinir hizmet sağlayıcısı konumuna gelmiştir. Şirketimizi kaliteli hizmet, verimli çalışma, hızlı ve kalıcı çözüm ilkeleri üzerine inşa ettik. Bu doğrultuda Ankara’da müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Ankara’da kanalizasyon temizleme hizmeti sunduğumuz ilçeler şunlardır:

 • Altındağ
 • Polatlı
 • Yenimahalle
 • Ayaş
 • Gölbaşı
 • Beypazarı
 • Çankaya
 • Çubuk
 • Etimesgut
 • Keçiören
 • Akyurt
 • Balâ
 • Çamlıdere
 • Haymana
 • Mamak
 • Kızılcahamam
 • Pursaklar
 • Sincan
 • Şereflikoçhisar
 • Elmadağ
 • Kalecik
 • Nallıhan
 • Kahramankazan
 • Güdül
 • Evren

Özetle Ankara Kanalizasyon Temizleme Nedir?

Ankara kanalizasyon temizleme; bölgedeki kanalizasyon sistemlerinde biriken atıkların tahliye edilmesi, tıkanmaya sebep olan pisliklerin vakumlanarak çıkarılması ve kanal borularına yapışan katı yağ gibi sıvıların tazyikli su ile yıkanarak boruların temizlenmesi için yapılan çalışmadır. Tıkanıklık için yapılan çalışmaya kanal açma da denilmektedir.

Ankara kanal açma hizmeti veya kanalizasyon temizleme, bakım ve onarım işlemleri için Özdoğan Vidanjör’e 0 312 478 58 71 numarası aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Beklenmedik acil durumlarda da, bizleri herhangi bir zaman diliminde aramaktan çekinmeyin. Kanalizasyon sorunlarıyla ilgili çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Altyapı ile ilgili tüm problemleri etkin bir şekilde çözebilmek için en yeni teknolojik araçları kullanıyoruz.

Ekiplerimizin, işyeri ve konut kanalizasyon yapılarında oluşan tüm sorunları verimli ve hızlı bir şekilde çözüme ulaştıracağından emin olabilirsiniz. Ankara kanalizasyon temizleme konusunda aklınıza takılan soruları yöneltmek veya randevu talep etmek için de bizlere ulaşabilirsiniz…

Değerli ziyaretçimiz, bu sayfayı sosyal medya sayfanızda paylaşıp bize katkıda bulunabilirsiniz.

Facebook
Twitter
Pinterest
Linkedin
Livejournal
Reddit
Whatsapp
Tumblr
Stumbleupon
VK
Evernote
Skype
Telegram
Xing
Bookmark
Digg
Line
başlat
support
KapatHızlı Destekbilgiler