İnşaat, Kanalizasyon ve Altyapı Hizmetlerinde 27 Yıldır Sektörün Lider Kuruluşuyuz.
Sesli Görüşme YapTeklif Al
Diğer Bağlantıları Göster

Ankara Kanal Açma

Ankara Kanal Açma

Kanal açma mutfak, banyo, lavabo ve tuvalet giderlerindeki kir, pislik, yağ gibi atıkların çeşitli yöntemler kullanılarak temizlenmesi eylemidir. Genellikle tuvalet kağıtları, katı yağlar, büyük cisimler ve suda erimeyen maddelerin atılmasından dolayı borularda tıkanma meydana gelir. Ankara kanal açma sektöründe faaliyet gösteren Özdoğan Vidanjör, bu tip olaylarda profesyonel makineler kullanarak sorunu çok kısa sürede çözmektedir.

Ankara Kanal Açma ve Kanal Tıkanıklığı Önleme

Birçok eski yapıda özellikle 30-40 yıl önceki binalarda, kanalizasyon giderleri için demir borular kullanıldı. Çünkü demir boruların sağlamlığı, üstün ses yalıtımı ve uzun ömürlü olması endüstriyel standartlardaydı. Fakat daha sonra kanal tıkanıklığı önleme amacıyla inşaatlarda PVC boruların kullanılması gerekliliğine karar verildi.

Sentetik ve plastik olan bu boruların bakımı daha kolaydır. Yanlış kullanımlar sonucunda tıkandığında alanında uzman bir Ankara kanal açma firmasına ulaşarak, tıkanıklığın açılmasını talep edebilirsiniz. Bazı kişiler marketten aldıkları çözeltilerle, tazyikli veya ilaçlı suyla tıkanıklığı kendileri açmaya çalışırlar. Ancak bu müdahaleler işe yaramadığı gibi aynı zamanda daha sıkıntılı sonuçlarda ortaya çıkarabilir.

Kanal tıkanmaları, bu şekilde yöntemlerle açılabilecek kadar basit sorunlar değildir. Başarılı ve kesin çözüm için profesyonel cihazlar kullanılmalıdır. Ankara kanal açma hizmeti için bizleri ararsanız, çok uygun ve verimli bir biçimde gider tıkanmalarını açabiliriz. Üstelik bu işlemi alan içerisindeki diğer nesnelere zarar vermeden, ortamı batırmadan profesyonel şekilde gerçekleştiririz.

Kanal Tıkanmalarının Nedenleri Nelerdir?

Kanal Tıkanmalarının Nedenleri Nelerdir?

Kanal tıkanmalarının yaygın nedenleri vardır. Bunların çoğu kullanım hatalarından kaynaklıdır. Örneğin tuvalet kağıtlarının gidere atılması, mutfak lavabolarına katı yağ atılması, lavaboya süzgeç takılmaması ve katı cisimlerin borulara gitmesi gibi yapılan birçok hata kanal tıkanıklığına neden olur.

Diğer yandan gerekli kontrollerin yapılmaması da, zamanla kanal tıkanmalarını beraberinde getirir. Özellikle borularda aşınma veya kırılma olduğunda, bu durum tespit edilmediğinde kanal kısa süre içerisinde tıkanır. Çünkü borular ne kadar dayanıklı bir malzemeden yapılmış olursa olsun, periyodik kontroller yapılmadığı takdirde zamanla hasar alması muhtemeldir.

Temizleme ve Bakım İşlerinde Kullanılan Araçlar

Firmamız güvenilir, işinde profesyonel ekiplerle teknolojiye uygun cihazlar sayesinde Ankara kanal açma sektöründe kaliteli hizmet vermektedir. Kanal açma, bakım ve temizleme işlerinde kullanılan araçlar robotlar ve görüntüleme makineleridir. Robotları kullanarak, küçük çaplı kanallarda dahi problemleri hızlı bir şekilde çözmekteyiz. Görüntüleme cihazları sayesinde de, etrafa herhangi bir zarar vermeksizin tıkanıklığın tam yerini anında bulabiliyoruz. Bu alanda teknolojiyi kullanmak oldukça önemli.

Kanal Açma Hizmeti Kaç Saat Sürer?

Kanallarda meydana gelen tıkanıklık, zorluk derecesine bağlı olarak farklı sürelerde işlemlere tabi tutulur. Kuruluşumuz Özdoğan Vidanjör, donanımlı ekipmanları sayesinde en zor tıkanıkları dahi hızlı ve güvenli bir şekilde açmaktadır. Uyguladığımız işlemlerin süresi genellikle yarım saat ile 3 saat arasında değişmektedir.

Hizmet süresi hakkında net bilgi verebilmek için öncelikle tıkanan kanalın uzunluğunu ve boyutunu ölçülüyoruz. Her 4 inçlik boru için yaklaşık olarak yarım saat zaman harcanmaktadır. Kanal açma sonrasında tamiri gerçekleşecek borular tespit edilirse bunlar için de ekstra zaman gerecektir.

Ankara Kanal Açma Fiyatları

Kanallar birçok farklı sebeple tıkandığı için uygulanacak olan çalışma, kullanılacak olan araçlar ve işlem süresi değişkenlik gösterir. Bu durum fiyatların da sabit olmamasına neden olmaktadır. En uygun Ankara kanal açma fiyatları için firmamıza ulaşabilirsiniz. Ev ve işletmelerde yaşanan kanal tıkanıklarını, olabilecek en makul ücretlerle modern ve etkili tekniklerle açmaktayız.

Neden Ankara Kanal Açma İşlemi Önemlidir?

Ankara kanal açma işleminin zamanında yapılmaması, hayatı kötü yönde etkiler ve daha sıkıcı birçok probleminde ortaya çıkmasına neden olur. Bunlardan ilki çevreye yayılan bakterilerdir. Bu bakteriler birçok hastalığı da beraberinde getirmektedir. Tıkalı olan kanalların kokusu da, can sıkıcıdır. Tıkanıklık hızlı bir şekilde açılmazsa koku giderek ağırlaşır ve çevreye yayılır.

Ankara tıkalı kanal açma

Giderlerin tıkanması, evde ya da işyerinizde bulunmadığınız bir anda gerçekleşirse pis su geri gelerek zemininize, mobilyalarınıza ve değerli eşyalarınıza zarar verebilir. Ayrıca zemin inşa edilirken, su geçirmez yapıştırıcıyla seramik malzemeler kullanılmadıysa evi basan pis su alt katlara da zarar verebilir. Bu hem kendi evinizi, hem de diğer katlardaki daireleri tamir ettireceğiniz anlamına gelir ve maliyet giderek artar.

Profesyonel bir firmaya danışmak yerine kendiniz geçici çözümler uygulamayı da tercih edebilirsiniz. Ancak çeşitli asitler ve marketlerde satılan gider açıcı kimyasallar ile evinizdeki tesisatın zarar görmesine neden olabilirsiniz. Bu nedenle daha fazla maliyetler oluşmaması adına Ankara kanal açma işleminde deneyimli bir ekibe sahip olan firmadan yardım almalısınız. Özdoğan Vidanjör, sizleri bu sorunlardan kurtarmak için 7/24 çalışmaktadır. Planlı veya acil kanal açma hizmeti almak istediğinizde bizleri arayabilirsiniz.

Ankara Kanal Açma İşlemleri Hangi Aşamalardan Oluşur?

Kanal açma çalışmaları, kanalizasyon hatları alanında uzman olan bir ekip tarafından gerçekleştirilmelidir. Özdoğan Vidanjör olarak bizler, Ankara kanal açma hizmeti için makul fiyatlara kaliteli çalışmalar sunuyoruz. Kanalları açmak için sürecimiz şu şekilde işlemektedir:

 • Tıkanıklığın yerini tespit etmek için robot cihazların boruda ilerlemesini sağlarız.
 • Tıkalı noktaya gelindiğinde, kamera sistemi sayesinde görüntüleme yaparız.
 • Görüntüleri alan ekip arkadaşlarımız sorunu analiz ederek, kanal tıkanmasının nedenini bulur.
 • Nedene bağlı olarak çalışmalarda kullanılacak olan araca karar verilir. Çünkü tıkanıklık yoğun değil ise robotlar sayesinde temizleme işlemi yapılabilirken, yoğun bir tıkanıklıkta atıkların parçalanarak çıkarılması gerekebilir.
 • Kanal açma çalışmaları tamamlandığında yeniden kamera sistemi devreye girer.
 • Borular incelenerek kontroller yapılır.
 • Teknisyen arkadaşlarımız onay verdikten sonra kanal açma hizmeti bitmiş olur.

Periyodik Bakımlar Neden Yapılmalıdır?

Kanal açma maliyetleri, periyodik bakımlardan daha fazladır. Özellikle tıkanıklıktan dolayı borularda kırılma, patlama, zedelenme olursa Ankara kanal açma hizmeti aldığınız firma bir de boruları değiştirmek için size maliyet çıkaracaktır. Bu nedenle kanallar için periyodik bakımlarızamanında yaptırmak lazımdır.

Periyodik Bakım Ücretleri Ne Kadar?

Periyodik bakım ücretleri için Özdoğan Vidanjör’e danışabilirsiniz. Firmamıza ulaştığınızda ekip arkadaşlarımız adresinize gelerek incelemelerde bulunur. Buna göre de fiyat teklifinde bulunur. Takdir edersiniz ki, büyük şebekelerin bakım ücretleri ile daha küçük kanalların bakım ücretleri aynı olmamaktadır. Bu nedenle periyodik bakım hizmeti almak istiyorsanız, ekiplerimizin kanal sistemini analiz edebilmesi için dilediğiniz zaman bize ulaşın.

Ankara merkezli en iyi kanal bakım hizmetini verebilecek firmayı arıyorsanız, Özdoğan Vidanjör ilk ve tek tercihiniz olmalıdır. Çünkü emin olun ki, bu bölgedeki en uygun fiyatlara en kaliteli hizmetleri bizler sunmaktayız. Bu konuda iddialı olmamızın sebebi, bugüne kadar bizimle çalışan tüm müşterilerimize kaliteyi uygun fiyatlarla sunmamızdır.

Ankara Kanal Açma Hizmetinde Uzman Firma

Giderlere dökülen atık, yağ ve asit gibi maddeler boruların pislik ile kapmasına ve zaman içerisinde o pisliklerin bir araya toplanarak tıkanıklık yaşanmasına neden olur. Boruları hızlı bir şekilde eski haline dönüştürmek için Ankara kanal açma işinde uzman bir firma seçilerek, atıkların tahliye edilmesi sağlanmalıdır.

Özdoğan Vidanjör olarak bizler, Ankara kanal açma sektöründe isabetli keşiflerimiz, donanımlı araçlarımız, deneyimli çalışanlarımız ve uygun fiyatlarımız ile lider konumunda olmaya devam ediyoruz. Bize ihtiyaç duyduğunuz her an, çeşitli nedenlerden dolayı birçok farklı şekilde meydana genel kanal tıkanmaları için hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Ankara’da Kanal Açma Hizmeti Sunduğumuz İlçeler

Ankara’da kanal açma hizmeti sunduğumuz ilçeleraşağıda yer almaktadır. Bu ilçelerden dilediğiniz zaman bizleri arayarak, kanal açma çalışmaları için hizmet alabilirsiniz. Firmamız, kanallardaki atıkları hızlı bir şekilde tahliye ettikten sonra gerekli kontrolleri gerçekleştirir ve çalışmaları kısa sürede tamamlar.

 • Altındağ
 • Polatlı
 • Yenimahalle
 • Ayaş
 • Gölbaşı
 • Beypazarı
 • Çankaya
 • Çubuk
 • Etimesgut
 • Keçiören
 • Akyurt
 • Balâ
 • Çamlıdere
 • Haymana
 • Mamak
 • Kızılcahamam
 • Pursaklar
 • Sincan
 • Şereflikoçhisar
 • Elmadağ
 • Kalecik
 • Nallıhan
 • Kahramankazan
 • Güdül
 • Evren

Özetle Ankara Kanal Açma Nedir?

Gider Tıkanması

Özellikle evlerde, restoranlarda, otel ve işyerlerinde yağ, tuvalet kağıdı ve saç gibi atıklardan dolayı en sık yaşanan problem giderlerin tıkanmasıdır. Pis su giderleri için halk arasında pimaş da denildiğini duymuşsunuzdur. Bu nedenle tıkanıklığı bertaraf etmek için yapılan işleme pimaş açma, kanal açma veya gider açma denilmektedir.

Özdoğan Vidanjör, Ankara’daki tüm müşteriler için temel yeraltı işlemlerine dair hizmetler sunmaktadır. Alaturka tuvalet veya klozet tıkanıklığı, banyo gideri tıkanıklığı, mutfak ve diğer yerlerdeki lavabolarda yaşanan tıkanıklar için profesyonel bir kanal açma şirketine ihtiyaç duyabilirsiniz. Böyle durumlarda size yardım etmemiz için Ankara kanal açmaservisimizin numarasını (0312 478 58 71) tuşlamanız yeterli olacaktır.

Değerli ziyaretçimiz, bu sayfayı sosyal medya sayfanızda paylaşıp bize katkıda bulunabilirsiniz.

Facebook
Twitter
Pinterest
Linkedin
Livejournal
Reddit
Whatsapp
Tumblr
Stumbleupon
VK
Evernote
Skype
Telegram
Xing
Bookmark
Digg
Line
başlat
support
KapatHızlı Destekbilgiler