İnşaat, Kanalizasyon ve Altyapı Hizmetlerinde 27 Yıldır Sektörün Lider Kuruluşuyuz.
Sesli Görüşme YapTeklif Al
  1. Ana Sayfa
  2. Tuvalet Tıkanıklığı Açma
Diğer Bağlantıları Göster

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Günlük yaşamımızda, çoğu zaman karşılaştığımız durumlar her zaman olumlu sonuçlanmamaktadır.

Karşılaşmış olduğumuz olumsuz sürprizler, bizi oldukça mutsuz edebilir. Hele ki bunlar yaşadığınız alan ile ilgili bir sıkıntı ise, bu durum daha da can sıkıcı olabilir. Özellikle, ev veya İş yerinizde ki olası bir tesisat arızası büyük bir sorun olmaktadır.

Yanlış düzenlemiş bir tesisat sistemi, tıkanıklık ve sızdırmalar gibi birçok soruna neden olur. Bu durumun neticesinde döşenen tesisatın kalite standartlarına aykırı olarak yapıldığı ortaya çıkar.

Söz konusu durumlarda uzman yardımı almak, özellikle tuvalet tıkanıklığı açma konusunda işinizi daha çabuk ve sorunsuz halletmenize olanak sağlayacaktır.

Sizlerin bu durumdan en az şekilde etkilenmesi için, firmamız en uygun şartlarda hizmetini sunmaktadır.

Tuvalet Tıkanması Nedenleri Nelerdir?

Tuvalet Tıkanması Nedenleri Nelerdir?

Tuvalet tıkanma nedenlerini birçok faktör etkileyebilir. Eski tesisat sistemi, bakımsız kullanım, yanlış kullanım, düzgün oluşturulmamış tesisat sistemi ve tuvalet içerisinde atılan erimeyen katı maddeler tıkanıklıkları oluşturmaktadır.

Bu gibi durumlarda kişilerin yanlış ve bilinçsiz müdahale yöntemleri ile tuvalet tıkanıklığı açma işlemi, kişisel yöntemler ile çoğu zaman sonuçsuz kalmaktadır.

Tuvalet Tıkanıklığına Sebep Olan Durumlar;

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz üzere, bu gibi tuvalet tıkanıklıkları çeşitli nedenlere bağlı olabilmektedir. Tuvalet kâğıtları, bu sebeplerin başında gelmektedir. Tuvalet içerisine atılan, kalitesiz ve erimeyen tuvalet kâğıtları, tıkanıklıkta başroldedir.

Tuvalet Tıkanıklığına Sebep Olan Durumlar;

Tuvalet kâğıtlarını çöpe atmak yerine, tuvaletin içine atan kişilerin en büyük sorunu haline gelen bu kâğıtlar, hele ki eski tesisat sisteminde zorluk çıkarmaktadır.

Tuvalet tıkanıklığı açma işleminde bu vb. durumlar ile sıklıkla karşılaşmakta olan firmamız, kullanıcılara tuvalet kâğıtlarını, tuvalete atmamaları yönünde gerekli uyarılarını yapmaktadır.

Tuvalete atılan büyük cisimlerde bu sebeplere maruz kalmada önemli yer tutar. Atılan cisim ne kadar büyükse, tuvaletin tıkanma süresi o kadar çabuk olur. Bir diğer unsur, Kadın pedleridir; tuvaletlerde tıkanmalara yol açan bu pedler, önlem alınmadığı takdirde, kısa sürede tesisatın tahliyesini zorlaştırmaktadır.

Temizlik süngerleri, banyo ve tuvalet temizliğinden sonra tuvalete atılmasıyla, oluşan tıkanıklardandır.

Müşterilerin büyük bir bölümü, tıkanma nedenleri sorulduğunda, temizlik süngeri kaynaklı olduğunu belirtir.

Biten diş macunu tüpleri de çoğu zaman, tuvalete atılmaktadır. Bu da yanlış bir kullanım şeklidir. Çöpe atılmayan, direkt tuvalete atılan macun tüpleri, tesisatı büyük ölçüde tıkayıp kullanılmaz hale getirmektedir. Ancak bir uzman desteği ile bu durumdan kurtulmak mümkündür.

Tuvalet Tıkanması Nedenleri Nelerdir?

Bir diğer karşılaştığımız ve en enteresan durumların başında gelen, tuvalet tıkanıklığı açma işlemi; evdeki küçük çocukların, oyuncaklarını, oyun hamurlarını ve gazete sayfalarını tuvalete atmaları dolayısıyla yapılmaktadır. Miniklerin bu yaramazlıkları, ebeveynlerine sorun çıkarmaktadır. Oyuncuklar ile tıkanan tuvalet, iyice kullanamaz bir hale gelmektedir.

Bu durumda da mutlaka ama mutlaka bir uzmanın desteğini almanız gerekmektedir.

Söz konusu durum bir zor bir işlem gerektirdiğinden kişisel yöntemler ile açılması mümkün değildir. Yapacağımız uygulama ile miniklerin yaratmış olduğu bu durum, hem sizi hem çocuğunuzu üzmeden sorunun ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

Tıkanmış Bir Tuvaletin Yaratacağı Sorunlar Nelerdir?

Tabi ki hepimizin ilk aklına gelen koku sıkıntısıdır. Tıkalı olan tuvalet, tahliye edilmediği zaman, biriken atık kokuyu da beraberinde getirir. Bu da ev ya da iş yerinde yaşamayı zor bir hale getirir.

Oluşan koku ile birlikte, hijyen olmayan bu durum, hastalıklara davetiye çıkarmaktadır.

Bu gibi durumlarda kişisel yöntemler ile tuvalet tıkanıklığı açma işlemi uygulanabilir. Bir uzman yardımı almadan, müdahale edilecek halledilmesi geçici çözümler olabilmektedir. Genellikle, kişiler tarafından tuvalet tıkanıklığının açılması durumunda, bu gibi işlemlerde pek fayda sağlamamaktadır. Ancak bir uzman desteği ile bu ciddi sıkıntılar giderilebilir.

Tıkanmış Bir Tuvaletin Yaratacağı Sorunlar Nelerdir

Tuvalet tıkanıklığı durumlarında, oluşabilecek muhtemel psikolojik faktörlerde kişinin günlük hayatına etki ettiği için, sıkıntılar daha da büyük bir hal alır. Sıkıntı yaşayan kişiler genelde bu gibi durumlarda çare olmadığını ve bu durumun böyle devam edeceğini düşünüp, kendini iyice sıkıntıya sokmaktadır.

Oysa ki disiplinli ve çözüm odaklı çalışan firmamız, sizlerin bu sıkıntılı sürecini hemen halletmek için, senelerin birikimi ile, işini yapmaktadır. Tuvalet tıkanıklığı açma işlerinde müşterilerin, hassas durumlarını önemseyerek, soruna sorun olarak değil, soruna kısa sürede çözüm olarak stratejimizi belirlemekteyiz.

Çevresel faktörleri de etkisi altına alan bu sıkıntılı süreç, sadece yaşanılan alanda değil, komşularda ve çevre esnafta da etkilerini göstermektedir. Oluşan koku ve tahliye olmayan atıklar, yayıldıkça çevrenin yaşantısını da önemli ölçüde etkilemektedir. Kısacası tuvalet tıkanıklığı açma işlemi, erken yapılmaz ise sorun 1 iken 1000 olabilmektedir.

Tuvalet Tıkanıklığını Açma Çözümleri;

İlk etapta kişisel yöntemler ile bazı çözümler mevcuttur. Kişiler kullandıkları klasik ve geleneksel yöntemler ile tıkanıklıkların üstesinden gelmeyi denemektedirler. Tuvalet tıkanıklığı yaşanması ya da yaşanacak olması, adeta bütün insanların kâbusu olmaktadır. Bu işlem bilinen yöntemler ile bazı zamanlar çözüm getirse de, kısa sürede tekrar nüksetmektedir.

Tuvalet Tıkanıklığını Açma Çözümleri

Uzman yardımı almadan yapılacak bütün müdahalelerin sonucu tamamen şansa bağlıdır. Yapılan uygulama olumlu bir netice getirdiği kadar, daha kötü sonuçlara da yol açmaktadır. Genelde tuvalet tıkanıklığı açma işlemi için, uzman yardımı daha kalıcı ve kesin çözüm olacaktır. Profesyonel bir yardım içinde, gerekli alet ve edevatların bu alanda kullanımı, işleri kolaylaştıracaktır.

Bu durumların, uzmanlar tarafında acil müdahalesi ile, bakterilerin çoğalmasını engelleyerek sağlığı korumaktadır. Çözüm için kişisel yöntemler değil, uzman yardımı almaktan çekinmeyin. Bize ulaşıp, bizimle paylaşın ki yalnız kalmayın.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Bu durumda, bahsetmiş olduğumuz üzere hemen müdahale etmek gerekir ki, hastalık yayılmasının önüne geçilebilsin. Kişisel yöntemlerin işe yaramadığı bu gibi büyük sorunlarda ki uzman desteği sorunun kısa sürede halledilmesini sağlayacaktır. Aksi bir durumda bilinçsizce yapılan müdahaleler, tesisatın kalıcı ve hiç kullanılamayacak bir duruma gelmesine neden olabilir.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Daha büyük sorunlarında yaşandığı bilinmektedir. Bazı kişilerin tuvalet tıkanıklığı açma durumunda kullandığı kimyasallar, kendilerine zarar vermektedir. Uygulama sırasında hava yolu ile teneffüs edilmesi, üst solunum yollarında, kalıcı hastalıklara neden olabilir. Bunun yaşanması kalıtsal bir hastalığa neden olacağından; sizlerin sağlığınıda düşünen firmamız, bu gibi kimyasallara gerek duymadan tuvalet tıkanıklığı açma uygulamasını sorunsuz yapmaktadır.

Sizlerin sağlığı bizler için değerlidir. Söz konusu durumlardan maddi ve manevi olarak zarar görmeden çıkmanızı sağlayan, uzun süredir sektörde ki başarıları ile adından söz ettiren firmamız, gün ve saat gözetmeksizin yanınızda olacaktır.

Tuvalet Tıkanıklığında Kullanılan Araçlar;

Uzman ekiplerin müdahalesi kadar, kullandıkları alet ve araçlarda önem taşımaktadır.

Profesyonel ekiplerin, günümüzde kullandıkları aletlerde artık gelişmiş durumdadır. Dijital aletler ile tuvalet tıkanıklığı açma işlemi kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Daha önceki dönemlerde, teknolojik olarak yeterli olmayan durumlarda, yapılan çözümler ne yazık ki geçici uygulamalar olmaktaydı.

Oysa ki günümüzde, artı, kalıcı çözümler ile tesisat sistemi adeta hiç kullanılmamışçasına sağlam bir şekilde çalışmaktadır.

Tuvalet Tıkanıklığında Kullanılan Araçlar

Robotlar ve kameralı cihazlar ile sorunun kaynağına inip, kökten halletmek iki tarafında mutlu ayrılmasını sağlamaktadır. Kullanılan cihazlar da sorunun nüksetmemesi, daha sonradan yaşanacak olumsuzlukların önünün kesilmesi ve tesisat dostu olması tercih edilen sebeplerin başında gelmektedir.

Müşterilerin maddi bir zarar görmemeleri için yapılan çalışmaların, sonucunu gören firmamız; memnuniyet motivasyonu ile çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir. Tuvalet tıkanıklığı açma desteğini her türlü şartlarda sağlamaktayız.

Ev ya da iş yerlerinde ki olumsuz durumlarınızda, vakit kaybetmeden uzman desteği çağırmanız hem işlerinizin hem de sağlığınızın önüne geçebilecek durumları engelleyecektir.

Tıkanmış Olan Tuvalet İçin Yapılması Gerekenler;

Kendi önlemleriniz ile de ilk etapta işe koyulabilişiniz. Tuvalet tıkanıklığı açma konusunda, konuşulan çözümlerini sıklıkla duyarsınız. Yapılacak olan öneri ve aşamaları uygulamak da bazı zamanlarda can sıkıntısına neden olur. O kadar bilinen yöntem vardır ki; bu yöntemlerin kesinlik kazanmış bir neticesi ya da bilimsel kanıtı ne yazık ki bulunmamaktadır.

Yapılan müdahaleler genelde ya başarısız ya da şansa bağlı kısa çözümler ile sonuç göstermektedir. Çoğu zamanda tıkanmış olan tuvaleti daha da çözüm alınmayacak bir duruma getirerek, en son çarede uzman bir firmaya başvurulmaktadır.

Evde Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri;

Söz konusu durumda kalındığı zaman, tuvalet tıkanıklığı açma uygulamasında etkili bir yöntem olarak şampuan ile başlayabilirsiniz.

Herhangi bir kullandığınız şampuanınızı, tuvalete bir miktar dökün. Ardından bir süre sonra kaynar bir suyu alıp üzerine dökebilirsiniz. Belli bir müddet beklendikten sonra, tıkalı olan tuvalette tahliye işlemi başladı ise, uygulamış olduğunuz işlem çözüm sağlamış anlamını taşımaktadır. Daha sonrada bol su desteği ile uygulamayı sonlandırabilirsiniz.

Evde Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri

Evde Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemlerinde Bir diğer yöntem ise, lavabo açma işlemlerinde kullanılan, çeşitli ürünlerden birini tercihiniz dâhilinde kullanmak olacaktır. Tuvalet tıkanıklığı açma anında bu gibi işlemler çözüm getirebilmektedir. Ancak bu uygulamaların, geçici bir çözüm oluşturduğu tespit edilmiştir. Bu ve benzeri evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri işe yaramadığı durumlarda alınacak uzman desteği sıkıntınızın giderilmesini sağlayacaktır.

Uzman destek dışında yapılacak bilinçsiz müdahaleler, işinizin zor bir hale gelmesine neden olacaktır. En iyi yöntemin, uzman yöntemi olduğunu unutmayın!

Parçalama ve Kırma İşlemi Olmadan Tıkanıklık Açma;

Sorun çözümü için gelen kişilerin deneyimi de bu gibi sıkıntılı durumlarda çok önemlidir. İş bilen kişi olmak, doğru tespit ve çözümü en kısa sürede uygulamak ile eş değerdir. Söz konusu durumun aksi bir halinde ise, daha fazla masraf, zaman, psikolojik etmen demektir. Bu durumda tercihinizi alanında öncü ve senelerdir sorunsuz hizmet sağlayan firmalardan yana kullanmanız, sağlığınız ve sizin için önem arz etmektedir.

Tuvalet tıkanıklığı açma, halk bilgisine göre basit yöntemler ile çözülebilecek bir durumdur. Bu mevcut hal, bir bakıma doğru bir bakıma yanlıştır. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntemler işe yarar ise evet. Ama tekrar edeceği için sağlıklı bir yöntem değildir. Bu yöntemleri tekrar tekrar uygulamak, zaman kadar kazanılması zor bir kavramı sizden alacaktır. Zamanın değerini unutmadan, kendinizi güvenli ellere teslim edebilirsiniz. Sizlerin sağlığını ve zamanını düşünerek hareket eden firmamız, senelerin birikimini sizlere sunmaktadır.

Kırma ve parçalama yöntemine gitmeden, cebinizle dost bir şekilde planlama yapıp, netice alınmaktadır. Tuvalet tıkanıklığı açma, tecrübeli ellerin, usta işçiliği ile kesin bir sonuç alınarak uygulanmaktadır. Böylelikle olası zararlar başlamadan, yolun başında bitmektedir. En büyük reklamın, ağızdan yapılması firmamız tarafından önemsenmektedir. Bu durumda da müşteri memnuniyeti her şey demektir.

Kırmadan Tuvalet Tıkanıklığı Açma;

Bilinçsizce yapılan kırma işlemi, beraberinde daha büyük maddi zararları getirmektedir. Tesisatın bu işlemde parçalanması, zarar görmesi vb. durumlar yaşanması kesinleşmesi muhtemeldir. Sizlerin her konuda ki sağlığı açısından kırmadan tuvalet tıkanıklığı açma işlemlerinde, kolaya kaçmadan doğru kişiler ve doğru yöntemler ile çalışmanız, sizlere artı olarak dönüş sağlayacaktır.

  • Kırma gibi durumlarda, fayans yüzeyinin parçalanacak olması, su tesisatına zarar vererek, telafisi zor durumlar ile karşılaşmanıza neden olacaktır. Doğru kişilerin çalışması sırasında, kullanılan, teknolojik aletler, kırma işlemine gerek kalmadan tıkanıklığı gidermede yardımcı olmaktadır. Günümüzde kırılma gibi durumlar kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Artık bu işlem yapılmadan da sorunun net çözümüne ulaşılmaktadır.
  • Gerekli donanıma sahip ekipler, müşteri taleplerini de göz önünde bulundurarak, uygulamalarını ona göre yapmaktadır. Tuvalet tıkanıklığı açma, gelen tecrübeli ekipler ile planlı ve programlı bir şekilde, temizlik ve hijyen kuralları dâhilinde özenle çalışmalarını sürdürmektedirler. Burada asıl önemli olan hassas nokta; yapılacak uygulama öncesinde, fizibilite çalışması yapmaktır.
  • Yapılacak bu keşif hem müşterinin hem de çalışmayı yapacak uzman ekip için önemli bir adımdır. Zamandan tasarruf sağlanacak bu adımda; altın kural hızlı çalışmak değil, güvenli ve kaliteli çalışmaktır.
Uygulama Öncesinde Evde Yapılması Gerekenler

Yaptığınız onlarca çözüme rağmen, sonuç alamadınız ve uzman bir ekipten yardım istediniz. Bu durumda da yapabileceğiniz birkaç önemli nokta, işinizin daha kolay ve çözüme çabuk ulaşmasını sağlayacaktır. Tıkanık olan bölge de bakteriler, ortamın uygun olmasında dolayı hızla yayılacaklardır. Söz konusu durumdan dolayı, öncelikle sorunlu bölgeyi bir nevi yasaklı bölge ilan etmeniz gereklidir. Kokunun ve sızıntının vereceği rahatsızlıklar, belli bir zaman sonra, dayanılamayacak bir düzeye gelecektir.

İlk önlem alacağınız ise, küçük çocuklarınız olmalıdır. Onların bu durumumun sonuçlarından ve durumdan bir haber olacakları için, tuvalete olası girişlerini ya da önünden geçmelerini bile engellemelisiniz. Daha sonrasında ise, diğer yetişkin üyelere bu konu hakkında bilgi verip, uzman ekip gelesiye kadar, bir müdahalede bulunmamalarını tembih edebilirsiniz.

Daha önce de açıkladığımız üzere, yapılacak bilinçsiz müdahaleler işleri daha da zorlaştıracaktır. Bu da tuvalet tıkanıklığı açma işlemini çıkmaza sokabilir. Asıl gereken işlemden önce, bilinçsiz müdahalelerin oluşturmuş olduğu sonuçlar ile uğraşmak zorunda kalınabilir.

Uzman ekiplerin rahat bir şekilde çalışması içinde gerekli yer açma durumları da sağlanmalıdır. Çalışacak kişilerin etrafında ne kadar çok engelleyici faktör var ise, işlem o kadar geç uygulanacaktır. Unutmayınız ki, gelen ekip tuvalet tıkanıklığı açma işlemini uygulayacaktır. Etrafta ki eşyaların toplanmasını değil. Onlara gerekli alanı sağlamak, rahat bir çalışma için en önemli durumdur. Gerekli şartlar sağlandıktan sonra, sonucu kendi gözlerinizle göreceksinizdir.

Tuvalet Tıkanıklığında Kullanılmaması Gerekenler;

Oluşan durumu daha da zorlaştırmamak bu gibi can sıkıcı durumlarda ekstra önem taşır. Yapılacak her adım ya işi temizleyecek ya da aksine telafisi mümkün olmayan sorunlar ile karşılaşılmasına neden olacaktır. Tuvalet tıkanıklığı açma, kolay gibi görünen zor bir işlemdir.

Kimyasallar, özellikle dikkat edilmesi gereken nokta. Çünkü hem net bir netice sağlamayacaktır hem de sağlığınızı önemli derecede etkileyecektir. Lavabo açıcıları, porçözler, çamaşır suları, alkol bazlı maddeler, asit bileşenli keskin kimyasallar, tarım ilaçları, vb. insan yaşamına zararlı olan kimyasal ürünleri kullanmak hele ki kapalı alanda kullanımı son derece tehlikelidir.

En başta üst solunum yolu rahatsızlığı bulunan, kalp ve tansiyon hastaları için yeterince tehlike arz edecektir. Tuvalet tıkanıklığı açma durumunda ise bu gibi ürünleri kullanmak kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Çocuklar içinde zararlı bu kimyasalların kullanımı geri dönülemeyecek zararla sebep olabilir. Eğer ki kullanımı yasak olan, lavabo açıcıları vs. gibi maddeler kullanılacaksa, uygulama sırasında nefesin tutulması ve ortamda ki pencere vb. havalandırma unsurlarının kullanılması gerekmektedir. Aksi bir durumda uygulanmamalıdır.

Eldiven ve bazı koruyucu önlemler de bu işlem sırasında gerekli unsurların başında gelir. Tıkanıklık durumunda oluşan bakterilerden direkt temastan kaçınmak gerekmektedir. Eldiven kullanımı bu esnada önemlidir. Dokunduğumuz her yer mikroplar yönünden risk taşımaktadır. Ama eldiven var diye, bütün işlemi el ile yapmaya çalışmak, çok risklidir. Sağlıksız bir şekilde yapılan bu işlem, daha sonradan vücutta oluşabilecek hastalıklara davetiye çıkarabilir. Uzman yöntemler dışında, kişilerin gereksiz işlem uygulaması bu gibi tıkanıklık durumlarında uygun görülmemektedir.

Klozet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Klozet tuvaletlerde, yaşanacak olası geri tepmelerin önüne geçmek için, bir çıkış noktası bulunmaktadır. Belli bir miktar su, klozet içinde kalarak hem oluşabilecek pis kokulara hem de kanalizasyondan çıkan böcek ya da sıçan tehlikelerine karşı üretilmiştir. Bu sistem genellikle alaturka tuvalet sistemlerinde daha sık olmaktadır.

Klozetlerde olası bir tıkanıklık durumu, alaturka tuvaletlere kıyasla açılması biraz daha uzun süren bir uygulamadır. Bu uzun sürenin sebebi ise, kullanılan aletlerin tuvalet çeşidine kaynaklı, zor çalışmasından ötürü gerçekleşmektedir. Tuvalet tıkanıklığı açma işleminde, pompa basınç uygulaması, klozetlerde işe yaramamaktadır. Bunun nedeni de klozetlerin üretim şekli kaynaklıdır. Bu gibi durumlarda da teknolojik destekli ürünler imdada yetişmektedir. Robot ile tuvalet tıkanıklığı açma yaygın olarak uygulanmaya devam etmektedir.

Ev ve İş yeri gözetmeksizin yapılan işlemlerde, çözüm odaklı çalışmak prensiplerimiz arasındadır. İş yerinizde asla yaşamak istemeyeceğiniz bu durum, başınıza gelmesi muhtemel durumlarda motivasyon kaybına neden olabilir. İş yerinde işinizin de aksamaması için bir uzmandan yardım almak, sorunun üstesinden rahatlıkla gelecektir.

Alaturka Tuvalet Tıkanıklığı, Evlerde Nasıl Açılır?

Burada yapılacak ilk adım, tıkanıklığın neyden kaynaklandığını tespit etmektir. Çünkü tespit işleminden sonra, tıkanıklığa sebep olan durum tespiti, bize yapılması gereken adımlar hakkında fikir verecektir. Sebebi bir cisim kaynaklı olması durumunda, bir işlem uygulamadan, kendimiz çözmeye çalışmadan uzman desteği almak çözüm için en iyisi olacaktır.

Tespit ettiğiniz sıkıntı, peçete ve kâğıt parçasından ibaret ise, sizde bu yöntemin üstesinden kolayca gelebilirsiniz. El pompası yardımı ile tıkanıklığa neden olan peçete, bu yöntem ile aşağı itilerek tuvalet tıkanıklığı açma işlemi yapılabilir. Bu işlemi uygularken ki dikkat edilmesi gereken nokta, müdahale ederken, fazla aşağı ittirmeniz, uygulamayı sonuçsuz bir hale getirebilir. O yüzden çok dikkat edilmesi gerekmektedir.

Evde uygulanabilecek bir diğer, kişisel yöntem ise çok kullanılan karbonat ve sirke yöntemidir. Tuvalet tıkanıklığı açma uygulamalarında genellikle bu yola da başvurulmaktadır. Bu doğal maddeler, kimyasallar kadar, hatta kimyasallardan bazı zamanlar daha fazla işe yaramaktadır. Sirkenin ve karbonatın gücü, bu gibi tıkanıklarda da denenebilir. Zor olmayan sorunlarda işe yarayan bir yöntemdir. Ancak daha zorlu tıkanıklarda hiçbir şekilde fayda sağlamamaktadır.

Tıkanmanın baş sebebi ulaşılması kolay bir cisim ise, çıkarmayı deneyebilirsiniz. Eğer ki tıkanıklığa sebep olan cismi, çıkarabildiyseniz tıkanıklığa neden olan başka bir etken olup, olmadığı kontrol edilmelidir. Klasik pompa yardımı ile uygulanabildiği gibi, sadece alaturka tuvaletlerde bu işlem denenebilir.

Giderin Tamamen Tıkanması Durumunda

Giderin tamamen tıkanması durumunda, yapılacak kişisel çözümler hiçbir şekilde işe yaramayacağı için, uzman desteği şarttır. Gider tıkanıklığı sadece tek bir hane ile kısıtlı kalmayabilir. Tıkanıklık sonucu doğal olarak tahliye sağlanmayacağı için, çevreye de etki etme durumu oldukça fazladır. Komşu hanelerde de tıkanıklık yaşanması durumunda ise zincirleme bir sorun oluşabilmektedir.

Bu durumun önüne geçmek için anında müdahale şart olmaktadır. Tuvalet tıkanıklığı açma işlemi ne kadar çabuk uygulanırsa, onarılması o kadar çabuk olur. Yaşanacak olan mağduriyetin kısa sürede halledebilmesi, günlük yaşama devam etmek için önemlidir. Aksi bir durumda bütün zamanımızı ve enerjimizi gün boyu oraya vermek zorunda kalabiliriz. Mağduriyete yaşamamanız firmamız için önem taşımaktadır. Oluşacak sıkıntınızı saatlerce değil, dakikalar içinde çözerek, zamanı size tekrar kazandırıyoruz.

Robot ile Tuvalet Tıkanıklığı Açma;

Uzman ekiplerin kullandığı robot cihazlar ile tıkanıklığın önüne geçilebilmektedir. Borularda yaşanan sıkıntılar, kişisel yöntemlerle çözülemeyeceğim için, teknolojik cihazlar daha çok iş görmektedir. Oluşan sorun, tuvalet tıkanıklığı açma uygulamasında robot cihaz yardımı ile tespit edilip aynı zamanda da onarılmaktadır. Kırma işlemine maruz kalmadan, fayanslarınız hiçbir zarar görmeden, titizlik içerisinde tesisata gönderilen robot yardımı ile sorunun kaynağı bulunup tıkanıklık ortadan kaldırılmaktadır.

Dar noktalara hiçbir insan gücü giremeyeceği için, özellikle de pompalarında belli bir noktaya kadar işe yarar oluşu, robotların ne kadar önemli olduklarını ortaya çıkarmaktadır. Küçük noktalardaki inatçı tıkanıklıklar, bu teknolojik cihazlar için sorun olmamaktadır. Kısa sürede onarımı ile uzmanların tavsiye ettikleri ve uyguladıkları son derece önemli bir cihaz olma yolunda ilerlemektedir.

Kamera Sistemi ile Tuvalet Tıkanıklığı Çözümü;

Çoğu zaman yapılan çalışmalar sonuncunda tıkanıklığa asıl sebep olan kaynak, inatçı olduğu için tespit edilemeyebilir. Bu gibi durumlarda ise, teknoloji bir üst seviyeye çıkartılarak kameralı kontrol sistemi ile çözüme ulaşılabilir. Tesisatın derinlerine inerek keşif yapma şansıda bulunabilmekte. Bu da yaşanması muhtemel tıkanıkların, önüne geçmek için yapılan yararlı çalışmalardan biridir.

Kamera Sistemi ile Tuvalet Tıkanıklığı Çözümü;

Tıkalı olan bölüm ya da bölgeler, tesisatın sıkıntılı olduğu bölgeler ya da noktalar hakkında da bilgi sahibi olmak alınan fotoğraflar ile daha anlaşılır olmaktadır. Sıkıntılı olan yer tespit edilip ona göre bir uygulama gerçekleşmesi, uygulanan yöntemin kalitesini ve oluşan müşteri memnuniyetini artırmaktadır. Zarar vermeden çalışılan bir sistem, her zaman daha çok kabul görmektedir. Saatlerce sorunun kaynağını bilmeden uğraşmak, mülk sahibini de sıkacaktır.

Kamera yardımı ile izlenip, uygulanan işlem tesisatlar da oluşabilecek zararları da engellemektedir. İşlemin izlenerek ve hassas olarak çalışılması, binanın sistemini de koruyacağından işlem sorunsuzca halledilecektir. Bu yöntem ile müşterilerde tıkanıklığın nerden kaynaklandığını görüp, şeffaf bir hizmet almanın mutluluğunu yaşayacaklardır. Böylelikle işlem başka, fiyat başka durumları ile karşılaşma ihtimali de ortadan kalkmış olacaktır.

Tuvalet Tıkanıklığının Tespit Edilmesi Önemlidir;

Bahsettiğimiz uygulamaların temeli, fizibilite çalışması yani öncelikle tıkanıklığa neden olan cisim ya da maddelerin tespit edilmesidir. Tıpkı tıp alanında ki erken teşhise benzetilebilir. Erkenden tespit ve müdahale edilen tıkanıklıklar, birçok sıkıntının yaşanmasını engelleyecektir.

Ufak çaplı bir tıkanıklık yaşandığında bile, alınacak uzman desteği sayesinde, ileri de muhtemel sıkıntılara karşı önlemler rahat bir şekilde alınabilir. İster Klozet, isterse alaturka tuvalet olsun, tuvalet tıkanıklığı açma kolay gibi görünen ama önemsenmesi fazlasıyla gereken bir işlemdir. Uzman kişilerin fizibilite çalışması yaparak, hayatınızı daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Tıkanıklık korkunuz olmasın, biz onları açmaya talibiz.

Değerli ziyaretçimiz, bu sayfayı sosyal medya sayfanızda paylaşıp bize katkıda bulunabilirsiniz.

Facebook
Twitter
Pinterest
Linkedin
Livejournal
Reddit
Whatsapp
Tumblr
Stumbleupon
VK
Evernote
Skype
Telegram
Xing
Bookmark
Digg
Line
başlat
support
KapatHızlı Destekbilgiler