İnşaat, Kanalizasyon ve Altyapı Hizmetlerinde 27 Yıldır Sektörün Lider Kuruluşuyuz.
Sesli Görüşme YapTeklif Al
  1. Ana Sayfa
  2. Kameralı Tıkanıklık Görüntüleme
Diğer Bağlantıları Göster

Kameralı Tıkanıklık Görüntüleme

Kameralı Tıkanıklık Görüntüleme

Günlük hayatta insanlar hayatı boyunca birçok sıkıntı ve sorun ile uğraşırlar. Hayat telaşı, iş hayatı vb. daha nice koşturmalar ve sorunlar ile boğuşmak, zamanın birçoğunu harcar. Bu kadar yoğun tempo ile yaşadığımız hayatlarımıza, yaşam alanlarımızda ki tesisat ve gider sorunları da eklenirse, işin içinden çıkılmaz bir hale gelir. Çünkü bu alanlar, kişilerin özel bölgesi olması sebebiyle, rahat bir yaşam sürmek istenmektedir. Tesisat sorunları ilk etapta, çok önemli gelmese de ileri ki evrelerde kalıcı sorunlara ve rahatsızlıklara sebep olmaktadır.

Bu sebepten ötürü, fazla bir zaman geçmeden uzaman bir yardım almak, büyük bir kolaylık sağlayacaktır.Tıkanıklık görüntüleme işlemi ile, bu sorunu henüz başlamadan çözebilirsiniz. Bu işlemler sonrasında da hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilir, tıkanıklık gibi büyük sorunlar ile, doğru hizmet sayesinde kurtulabilirsiniz.

Giderlerin Tıkanma Sebebi Nedir?

Gider sistemleri ev, iş yeri ve mahalle merkezi kanalizasyon sistemi olarak işlemektedir. Bu sistemleri sağlıklı bir şekilde çalışması çok önemlidir. Aksi takdirde, vereceği zarar çok büyük boyutlarda olabilir. Özellikle ev ve iş yerlerinde ki gider tıkanıkları, tıkanıklık görüntüleme olmaz ise, günlük yaşama hem sağlık hem de psikolojik yönden etki edebilir. Giderlerin tıkanma sebepleri, bir genelleme yapılacak olur ise, genelde aynı sebepten ötürü oluşmaktadır. Tuvalet ve lavaboların yanlış kullanımı dolayısıyla, oluşan bu tıkanıklar büyük sorun teşkil etmektedirler.

Klozete atılan tuvalet kağıtları, poşetler, kartonlar, taşlar, kumaşlar, oyuncaklar, vb. daha birçok maddeler giderlere zarar verip, tıkanmalara yol açar. Bu durum aynı şekilde lavabolar içinde geçerlidir. Lavabo tıkanıklıklarında da belli başlı tıkanıklığa sebep olan, maddeler ve faktörler de sıklıkla yaşanan olayların başında gelir. Doğru tespit ve yapılacak işlemler ile tıkanıklık görüntüleme sayesinde daha çabuk sonuç alınıp, sorun kaynağından çözülmüş olacaktır.

Tıkanma sebepleri arasında, genelde en sık karşılaşılan sorunlardan biri olan tuvalet kağıtları, bu mağduriyeti yaşatan gizli bir düşman niteliğindedir. Lavabolardaki küçük ama gidere tutunan inatçı nesnelerde, sıkıntı yaratan etkenlerdir. Bunlarında çözüm yolları, uzman ekiplerimizce yerinde tespit ile giderilir. Alacağınız bir uzman yardımı sayesinde, hem sorunun ne olduğunu net bir şekilde görebileceksiniz, hem de şeffaf hizmetin kalitesinden faydalanabileceksiniz.

Lavabo Tıkanıklığı Görüntüleme

Yanlış kullanım sonucunda, birçok tıkanıklık sorunu ile karşılaşılmaktadır. Bu da kullanım alanında güçlük çekilmesine neden olur. Lavabolar sık sık kullandığımız yaşam bölümlerimizden biridir. Günün hangi saati olursa olsun, ihtiyaç duyduğumuz bu ürünlerin yaşayacağı aksaklık, yaşamı olumsuz etkileyebilir.

Lavabo gider tıkanıklığı, mutfak ve banyolarda fazlasıyla görülmektedir. Yaşanması sık, çözümü ise uzman bir destekle oldukça kolaydır. Mutfak lavabolarında tıkanıklık görüntüleme ile karşılaşılan en büyük sorun, yemeklerden kaynaklanan çöp ve artıklarının lavabo giderinde sertleşip tıkaması sebebiyle olmaktadır. Özellikle çay kalıntılarının lavaboya boşaltılması, kısa zamanda bir tıkanıklık yaşanmasına sebep olabilir. Ayrıca yıkanan meyve ve sebzelerinin yıkanırken ki bırakmış olduğu kirler, ıspanak vs. gibi topraklı sebzelerin toprağının direkt gidere ulaşması tıkanıklığı da beraberinde getirir.

Yağ atıkları da başlıca tıkanıklık yaratan unsurların başında gelmektedir. Kullanılamayacak olan yağ atıkları lavaboya döküldüğü takdirde, giderde adeta bir çimento görevi görerek, lavaboyu kullanılamaz hale getirmektedir. Yiyecek ve içecek, meyve parçaları, yıkanma ve doğranma sırasında gider borusuna giderek sorun yaşatmaktadır. Lavabo gideri, ana hatta ne kadar uzak ise, bu gibi sorunlar yaşamak olasıdır.

Banyo lavabolarında ise, tıkanıklıkların herkesin rahatlıkla tahmin edeceği üzere saç kıllarıdır. Özellikle uzun saçlar, yumak haline gelerek giderde bir set yapar. Bu da tıkanıklığa sebep olur. Tıkanıklık görüntüleme hizmeti ile bunların nasıl göründüğünü ve lavabo giderine ne denli zararı olduğunu rahatlıkla gözlemeyebilirsiniz. Mümkün olduğunca, saç ve kıldan lavabomuzu ne kadar uzak tutarsak, o kadar kullanım ömrü fazla olacaktır. Özellikle erkeklerin tıraş esnasında, sert kılları sebebiyle de bunlar rahatlıkla yaşanabilmektedir.

Klozet Tıkanıklığı Neden Olur?

Bu durum, en sıkıntılı tıkanıklık nedenlerinden biridir. Hatta insanlar için en can sıkıcı bir durum diyebiliriz. Çünkü yaşam alanlarımızdaki böylesine hijyen olmayan rahatsızlık verici durumu kimse yaşamak ve görmek istememektedir. Evlerde ve iş yerlerinde yaşanması muhtemel klozet tıkanmalarında, zaman kaybetmeden bir uzman yardımı almak, her zaman en doğru bir tercih olacaktır. Klozet tıkanıklık görüntüleme işlemi sırasında, giderde oluşmuş olan mevcut tıkanıklık şikayetleri net bir şekilde saptanmaktadır. Bu sebepten ötürü kişileri kendi çabaları ile düzeltme işlemi yapmak, telafi daha zor durumları beraberinde getirecektir.

Klozet tıkanıklıklarında en sık görülen nedenlerin başında gelen tuvalet kağıtları, bu can sıkıcı durumda baş rolü oynamaktadır. Zamanla biriken tuvalet kağıtları, giderde sertleşip atıkların gitmesini önlediği için, can sıkıcı geri tepmelere neden olmaktadır. Bu geri tepmeler sonucunda da taşkınlar meydana gelip, evin içine kadar ulaşabilmektedir. Sağlık açısından risk teşkil eden böyle bir durumda vakit kaybetmemek ve doğru müdahale seçenekleri ile sonuca varmak gerekir.

Aksi takdirde sorun gittikçe daha büyük bir hale gelecektir. Tıkanıklık görüntüleme esnasında, bu tuvalet kağıtlarının tıkanıklığı gözler önüne serilmektedir. Her zaman tuvalet kâğıdı gibi risk teşkil edecek atıkların, çöpe atılması daha doğru bir hareket olacaktır. Küçük çocuklara da bunu ne kadar erken yaşta öğretirsek, o kadar alışmaları ve doğayı korumaları, idrak etmeleri o kadar çabuk olur. Klozete sık atılıp, tıkanıklığa neden olabilecek, maddeler arasında ise kadın pedleri gelmektedir. Bu pedlerin tuvalete atılması sonucunda, tıkanmasının ötesinde tesisatlara verdiği zararlarda oldukça fazladır. Tıkanıklık Görüntüleme ile bunların boyutunu çok rahat görebilirsiniz. Genelde pedlerin suda çözülüp kaybolduğu ve hiçbir şekilde kalıp gibi durmadığı söylenmektedir. Bu durum tam aksine yanlış bir kulaktan dolma bilgidir. Pedler, gidere doğruca yapışarak tahliye işlemini engellemesi ile başlıca sorunlar yaratır. Bu gibi atıklarda kesinlikle çöpe atılan maddeler olmaktadır.

Bazı yaramaz miniklerinde, oyuncaklarını, oyun hamurlarını ve kartonlarını klozete atmaları da tıkanıklık yaratacak sebeplerin başında gelir. Tıkanıklık görüntüleme ile bu ve başka yabancı maddelerin tespiti kolay bir şekilde yapılmaktadır. Sebebin ne olduğu, hangi uzaklıkta bulunduğu saptanıp, ona göre uygulamaya başlanmaktadır. Bu da işlemin saatlerce değil, kısa bir süre de sonlanmasını sağlar.

Rögar Neden Tıkanır ve Nasıl Görüntülenir?

Rögarlar, mahalle, sokak ve sitelerde sıklıkla rast geldiğimiz bir nevi yer altı baca vazifesini üstlenmektedir. Kanalizasyon sistemini içinde barındıran, su akış yönünü değiştiren bu kanalar da bazı pislikler, atıklar ve yağmur suyunun aşırı birikmesi sonucunda taşıp hayatı olumsuz etkileyebilir. Rögar kapaklarının yardımı ile de temizliği ve bakımı rahat ve sorunsuz bir şekilde sağlanmaktadır.

Rögar tıkanıklığının anlamı, kanalizasyon borusu tıkanıklığı demektir. Tam anlamı ile yeterli düzeyde yapılmayan kanalizasyon sistemleri, beraberinde rögar tıkanmalarına neden olur. Yaşadığımız alanların ve mahallemizde kullanım alanlarından meydana gelen, çöp atıkları, özellikle sonbaharda ağaçlardan düşen yapraklar ve yoğun yağış bu büyük tıkanmalarının sebebi olmaktadır. Tıkanıklık görüntüleme rögar tıkanıklığında da büyük bir rol oynamaktadır. Genelde temizlenme işlemi tazyikli su ile yapılan bu uygulama da bazı zamanlar, zor bir tahliye işlemi ile karşılaşılmaktadır. Bunların görüntülenmesi ve müdahalenin ona göre yapılması büyük bir kolaylık sağlar.

Tesisat Tıkanıklıkları Ne Gibi Sorunlar Yaratır?

Bu tıkanıklıklar en başta, psikolojik ve sağlık açısından belli başlı zararlar vermektedir. Hijyenik olmayan durumlar ile birçok rahatsızlığı da beraberinde getirecektir. Alaturka tuvalet ve klozet tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığına göre daha hassas bir durumdur.

Tıkanma sırasında taşma sorunu yaratması ve bu da hijyen kurallarına aykırı olmasından dolayı vakit geçmeden bu sorunu çözüme kavuşturulması gerekir. Tıkanıklık görüntüleme ile sorun tespit edilip o yönde bir uygulama yapılması şarttır. Aksi halde, özellikle evdeki küçük çocuklar için büyük bir risk teşkil etmektedir. Sıkıntı olan tuvalet ya da banyoya çocukların girmemesi için gerekli önlemleri de ayrıca almak gerekir.

Firmamız çözüm odaklı çalışarak, yaşanılan sıkıntıyı kısa sürede teknolojik cihazları ile çözmektedir. Bu gibi durumlarda genellikle insanlar kendilerini çaresiz ve dünyanın sonuna gelmiş gibi hissederler. Hissetmeleri oldukça normaldir. Çünkü alanında uzman kişiler ile çalışılmaması ve daha önce böylesine işlemler ile sıkıntı yaşanması da korkuları beraberinde getirir. Müşterilerin istekleri ile hareket eden firmamız, sizlerin güvenini kazanarak yıllardır varlığını sürdürmektedir. Söz konusu durum itibariyle bu korkularınızı ve endişelerinizi bir kenara bırakabilirsiniz. Sizlere en zor anınızda yardım etmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı bilmenizi isteriz.

Yerinde Tespit Edilmesi

Tıkanıklık işlemlerinde, tespit çok önemli bir faktördür. Doğru tespit ve iş bilmek daha da önemlidir. Sorunun ne olduğunu anlamak, nelerden kaynaklandığını tespit etmek uygulamanın kolaylığı açısından çok büyük bir avantaj sağlamaktadır. Tıkanıklık görüntüleme sayesinde, sorunun kaynağına inip, uygulamaya geçilmektedir. Söz konusu durum, teknolojik aletlerin desteği ile giderilir. İnsan gücünün yetmediği durumlarda, kullanılan üstün teknoloji cihazlarımız ile dakikalar içinde sorununuzun üstesinden gelmekteyiz.

Yapılan bu durum tespit çalışmaları, tesisat güvenliğini sağlamaktadır. Bu sayede tıkanıklığın hangi durumda olduğunu, ne kadar uzaklıkta ve biçimi şeklinde bilgi sahibi olunarak hareket edilir. Zarar vermeden tespit edilmesi sağlanır.

Tıkanıklık Görüntüleme Uygulaması Nasıl Olur?

Son teknoloji cihazlar ile yapılan uygulamalar, yaşam alanınızı uzun bir süre kullanmanıza olanak sağlar. Genellikle tıkanmalar olduğunda sebebin bir madde mi yoksa tesisat mı olduğu konusunda kafamızdaki soru işaretlerini gidermeye çalışsak da pek başarılı olamayız. Çünkü el yordamıyla bütün bu sorulara cevap bulanamayacaktır. Ya da bazı amatör kişilerin, size yardım sağlamasından çok verdiği zarar ile uğraşmak zorunda kalındığından, bir türlü üst kademeye geçilememektedir. Oysa ki bu alanda tecrübeli bir kadro ile tıkanıklık görüntüleme işlemi yapıldığı takdirde, hiçbir hasar olmadan işlemin üstesinden gelinebilir.

Uygulama, yüksek çözünürlüklü bir kamera sisteminin ana hatta kadar ulaştırılması ile başlar. Burada ki asıl amaç, öncelikle tıkanıklığın kaynağını saptamaktır. Ayrıca giderde ki çatlak, bina kaynaklı yanlış döşenmiş hat ve daha birçok sorunun kaynağına inilmektedir. Böylelikle diğer manuel yöntemlere nazaran, daha bilinçli ve çabuk bir sonuç alınır.

Piyasada kullanılan bazı cihazlar, talepleri karşılayamadan kısa süreli bir çözüm sunar. Bu da sizin tekrar tekrar bu işlemi yaptırmanız anlamına gelmektedir. Sürekli tekrarlayan bu sorun hem maliyet hem de psikolojik açıdan zarar verecektir. Tıkanıklığın nerede olduğunu, nasıl olduğunu gören müşteri, uygulamanın şeffaf oluşu ile de adım adım işlem takibi yapabilecektir. Tıkanıklık görüntüleme uygulaması söz konusu sebepten ötürü, kullanılması gereken bir müdahale çeşidi olmasıyla bilinir.

Tıkanıklık Giderme Hizmet Çeşitleri Nelerdir?

Tıkanık işlemlerinde birden fazla kullanılan yöntemler mevcuttur. Bun yöntemler uzman kişilerin sağladı bilinçli uygulamalardan oluşur. Kişiler genellikle kendi çözüm yöntemlerini, denemek isterler. Evde herhangi bir lavabo tıkanmasına karşı, bireysel çözümler mevcut olmaktadır. Bazı lavabo açıcılar, pompa basınç yardımı, sıcak su vs. gibi çözümler evlerde ilk aşamada işe yarar. Aynı şekilde klozet ve alaturka tuvalet tıkanmalarında da benzer yöntemler, evlerde ve iş yerlerinde kişilerin kendi yöntemleri ile çözülmektedir. Ama ne yazık ki bu yöntemler kısa vade de çözümler sağlar.

Karbonat ya da çeşitli lavabo açıcılar belli bir zamana kadar etkisini sürdürmektedirler. Tıkanıklık görüntüleme ile net bir çözüm sağlamak için, tespit çalışması yapmak daha verimli olacaktır. Tıkanıklığa sürekli neden olan faktörleri belirlemek ve bunlar hakkında bilgi sahibi olmak, ileride daha büyük sorunları yaşamadan engelleyecektir.

Rögar ve kanalizasyon gibi, daha büyük çaplı tıkanmalar da mahalle, site ve vb. yaşam alanlarına rahatsızlıklar vermektedir. 7/24 hizmet sağlayan ekiplerimiz bunların da çözümünü mağduriyet yaşanan bölgeye anında vararak sağlamaktadır. Tıkanıklık görüntüleme hizmeti burada da kullanılarak sorunu hemen çözen modern cihazlar ile, mağduriyet saat gözetmeksizin giderilir.

Kırma ve Dökme Olmadan, Tespit Edilip Uygulama Yapılmakta

Ev ve iş yerlerinde en büyük korku, bir arıza ya da tadilat işlemi sırasında ortalığın batması, eşyaların zarar görmesi, duvarların ve fayansların kırılması, işlem sonrasında ekstra masraf çıkması gibi daha birçok nedenler sıralanabilir. Oysa ki dikkatli ve modern cihazlar ile çalışılması esnasında hiçbir eşya ve yapı zarar görmemektedir. Tıkanıklık görüntüleme cihazları ile bu korkularınız tamamen son bulacak. Uzman ustalarımız zarar vermeden, tespit ve uygulamalarını yerinde dakikalar içinde gerçekleştirmektedir.

Ev ve iş yerlerinde en büyük korku, bir arıza ya da tadilat işlemi sırasında ortalığın batması, eşyaların zarar görmesi, duvarların ve fayansların kırılması, işlem sonrasında ekstra masraf çıkması gibi daha birçok nedenler sıralanabilir. Oysa ki dikkatli ve modern cihazlar ile çalışılması esnasında hiçbir eşya ve yapı zarar görmemektedir. Tıkanıklık görüntüleme cihazları ile bu korkularınız tamamen son bulacak. Uzman ustalarımız zarar vermeden, tespit ve uygulamalarını yerinde dakikalar içinde gerçekleştirmektedir.

Kırma ve dökme işlemi olmadan, soruna direkt gidip çözmek firmamızın en büyük misyonudur. Robot cihazlar ile tesit edilen bölgeler, onarılıp eskisinden daha iyi ve rahat bir kullanıma getirilir. Tıkanıklık görüntüleme zarar vermeyen, eşyalarınızı ve yapılarınızı kurulu düzeninden alıkoymayan, teknolojik bir sistemdir. Kendi gözleriniz ile son derece hijyenik hizmetimizin farkına varabileceksiniz.

Değerli ziyaretçimiz, bu sayfayı sosyal medya sayfanızda paylaşıp bize katkıda bulunabilirsiniz.

Facebook
Twitter
Pinterest
Linkedin
Livejournal
Reddit
Whatsapp
Tumblr
Stumbleupon
VK
Evernote
Skype
Telegram
Xing
Bookmark
Digg
Line
başlat
support
KapatHızlı Destekbilgiler