İnşaat, Kanalizasyon ve Altyapı Hizmetlerinde 27 Yıldır Sektörün Lider Kuruluşuyuz.
Sesli Görüşme YapTeklif Al
 1. Ana Sayfa
 2. Ankara Kanalizasyon Görüntüleme
Diğer Bağlantıları Göster

Ankara Kanalizasyon Görüntüleme

Ankara Kanalizasyon Görüntüleme

Genellikle kanal tıkanmalarından dolayı Ankara kanalizasyon görüntüleme hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Kanalizasyon borularının durumunu izleme ve sorunun ne olduğunu öğrenme imkanı sağlayan bu hizmet, firmamız tarafından uygun fiyatlara sunulmaktadır. Sadece tıkanma problemlerinde değil, borularda çökme ve sızıntı olması durumunda da kanalizasyon görüntüleme cihazlarından faydalanılır.

Ankara kanalizasyon görüntüleme hizmetimizle ilgili merak ettiğiniz tüm detayları bu sayfada bulabilirsiniz. Ancak bireysel olarak sorununuzu anlatmak veya kurumsal bir projeniz için bilgi almak isterseniz bizlere 0312 478 58 71 - 0554 569 43 33 numaralarından ulaşabilirsiniz.

Ankara Kanalizasyon Görüntüleme ve Raporlama Hizmetleri

Ankara kanalizasyon görüntüleme hizmeti, kanalizasyon borusu koşullarını teknolojik cihazlar ile otomatik denetlemek için yapılan çalışmaların bütününü kapsamaktadır. Aslında yeraltı sistemlerindeki tıkanıklar, birçok farklı yöntemle giderilebilir. Ancak daha az maliyet oluşturması ve kesin çözüm sunmasından dolayı önerilen yöntem; kameralı kanalizasyon görüntüleme hizmetidir.

Bu hizmet sayesinde iç boru yüzeyinde kaçak var mı, bağlantılar doğru mu, atık veya suda çözünemeyen bir cisim yüzünden tıkanma oluşmuş mu gibi pek çok sorunun cevabı dakikalar içerisinde bulunabiliyor. Elde edilen sonuçlar (tıkanıklık sebepleri, arızalı veya kusurlu borular gibi) teknik olarak raporlanarak müşterilerimizle paylaşılıyor.

Kanalizasyon Görüntüleme İşlerinde Kullanılan Araçlar

Görüntüleme Hizmetleri

Profesyonel firmaların kullandıkları kanalizasyon görüntüleme cihazları, ucuna kamera takılı olan robotlardır. Bu nedenle kanalizasyon görüntüleme robotu olarak da bilinir. Teknisyenler bu robotik kameraları uzaktan kontrol ederek, kanalizasyon hattı boyunca ilerletir. Kameradaki güçlü ışıklar, iç yüzeyin aydınlanmasını sağlar. Böylelikle hattın içindeki her ayrıntı, gerçek zamanlı olarak görüntülenir.

Kanalizasyon Görüntüleme Cihazları Nerelerde Kullanılır?

Kanalizasyon görüntüleme cihazları;

 • Kanalizasyon hatlarının yandan taranması gerektiğinde,
 • Kanalizasyon borularındaki tıkanmış yerlerin tespitinde,
 • Kanal adı verdiğimiz daha küçük boruların kontrol edilmesinde,
 • Logar sisteminde bir sorun olduğunda kullanılır.

Kanalizasyon Görüntüleme Hizmeti Kaç Saat Sürer?

Kameralı kanalizasyon görüntüleme işlemleri temelde aynı amaca hizmet etse de, bu cihazlar farklı boyutlarda üretilir. Bunun nedeni kanalizasyon borularının çapı değişkendir. Aynı zamanda operatörlerimizin kanal içerisinde karşılaşabilecekleri engellerde farklıdır. Bu nedenle kanalizasyon görüntüleme hizmeti kaç saat süreceği hakkında net bir bilgi vermek yanıltıcı olur.

Firmamızdan Ankara kanalizasyon görüntüleme hizmeti aldığınızda, operatörlerimizin ihtiyaca yönelik bir tarama yapması 1-3 saat sürebilir. Bu sürenin netleşmesi, bir dizi değişkene bağlıdır. Boru uzunluğu, çapı ve kanal içi kusurlar bunlardan yalnızca birkaçıdır. Örneğin yoğun bir tıkanma varsa, operatörün sorunları daha yakından incelemesi için kanalizasyon görüntüleme robotunu sık sık durdurması, hizmet süresinin artmasına neden olacaktır. Ayrıca her incelemede, cihazların kurulup kaldırılması da belirli bir süreci içerir. Ortalama ekipman kurulumunun 10 ila 20 dakika arasında tamamlanması amaçlanır.

Hangi Durumlarda Kanalizasyon Görüntüleme Gereklidir?

 • Yoğun tıkanıklıklarda ışıklı kamera sistemi sayesinde şeffaf görüntü alınması gerektiğinde,
 • Kanal içerisinde bir objeden veya çeşitli atıklardan dolayı tıkanma olduğu durumlarda,
 • Kanalizasyon hatlarına yan cepheler inşa edilmek istendiğinde,
 • İşçiler logar kuyularına girmek zorunda kalmadan, kırılmış veya hasar almış boruların güvenli bir şekilde tespit edilmesinde,
 • Kanalizasyonun durumu hakkında daha kapsamlı bilgi alınması gerektiğinde,
 • Logar denetimi gerektiren su taşması, pis koku gibi durumlarda kanalizasyon görüntüleme hizmeti gereklidir.

Ankara Kanalizasyon Görüntüleme Fiyatları

Kameralı Tıkanıklık Görüntüleme

Kanalizasyon sorunlarını incelemek ve atık su akışını izlemek için en uygun maliyetli yöntem kameralı görüntüleme teknolojisinden yararlanmaktır. Ankara kanalizasyon görüntüleme fiyatları ise çalışacak alanın boyutuna göre değişir. Büyük tesisler ile daha küçük yerlerin kanalizasyon açma, görüntüleme ve bakım maliyetleri aynı değildir.

Özdoğan vidanjör altyapı hizmetlerinde bütçeyi yormayan fiyat tekliflerinde bulunmaktadır. Kanalizasyon iyileştirme çalışmalarında maliyetleri en aza indirgemek için teknolojiden faydalanmaktadır. Bu şekilde işlem maliyetleri düşünce, müşteriye sunulan fiyat teklifleri de uygun olmaktadır. Herhangi bir sorununuzda mevcut kanalizasyon sisteminin kapasitesini ve hangi işlemlerin gerektiğini inceleyerek, size fiyat bilgisi verebilmemiz için bize ulaşmanız yeterli olacaktır.

Ankara Kanalizasyon Görüntüleme İşlemleri Hangi Aşamalardan Oluşur?

Ankara kanalizasyon görüntüleme hizmeti 4 aşamadan oluşmaktadır.

 • Kullanılacak ekipmanların hazır hale getirilmesi
 • Kameralı cihazın kanalizasyon içerisinde ilerletilmesi
 • Sorunlu bölgeye ulaşıldığında detaylı inceleme yapılması
 • Sorunun neyden kaynaklandığı ile ilgili bilgiye ulaşılması
 • Profesyonel Bir Firmadan Ankara Kanalizasyon Görüntüleme Hizmetinin Alınması Neden Önemlidir?

  Kanalizasyonlar, yalnızca bir işletme, ev veya kurum için önemli değildir. Kanalizasyon hatlarının işlevini yapabilmesi tüm sokak, hatta mahalle için önemlidir. Bu nedenle oluşan sorunun güvenli ve hızlı bir şekilde çözülmesi gereklidir. Ancak kanalizasyon görüntüleme işlemi gerçekten uzmanlık gerektiren bir çalışmadır.

  Büyük kanalizasyon hatlarında onlarca bağlantı bulunmaktadır. Bu sistemde soruna neden olan bölgeye ulaşabilmek için profesyonelce çalışılması gerekmektedir. Firmamız, Ankara kanalizasyon görüntüleme konusunda en güvenilir şirketler arasında yer almaktadır. Çözüm odaklı çalışmalarımız, uzman kadromuz ve teknolojik cihazlarımız sayesinde kısa sürede kanalizasyon problemlerini çözüme kavuşturmaktayız.

  Periyodik Kanalizasyon Görüntüleme Hizmeti Nedir?

  Periyodik kanalizasyon görüntüleme hizmeti için kısaca belirli aralıklarla kanalizasyon hatlarının durumunu izleme diyebiliriz. Bu hizmet sayesinde birçok sorun bertaraf edilebilir. Örneğin; borular içerisinde kümelenen pislikler tespit edilebilir. Kanalizasyonlara yasadışı girişler yapılması engellenebilir. Hem yağmur sularının, hem de atık suların neden olduğu sıcaklık değişimleri analiz edilebilir.

  Periyodik Bakımlar Neden Yapılmalıdır?

  Periyodik kanalizasyon görüntüleme hizmeti, kanalizasyon içi sorunları ve dağıtım sıcaklığı gibi önemli verileri tespit etmek için geliştirilmiştir. Bu nedenle periyodik bakımlar; istenmeyen kir, katı cisim, donmuş yağları sistemden uzaklaştırmak ve onarıma ihtiyacı olan boruları tespit edebilmek için önemlidir. Özellikle daha düşük boru arıza oranları için bakımların zamanında yaptırılması gerekmektedir.

  Periyodik bakımlar, daha etkili ve verimli kanalizasyon sistemleri için zayıf noktaları da belirler. Bu nedenle tıkanma önleyici bakım olarak da bilinir. Kontrol sırasında nerelerde tıkanma olabileceği denetlenir ve temizleme işlemleri uygulanır. Bu da tıkanıklık olasılığını düşürdüğü için daha yüksek maliyetli sorunların oluşmasını engeller.

  Periyodik Kanalizasyon Görüntüleme Ücretleri Ne Kadar?

  Kanalizasyon Görüntüleme Hizmetine Neden Gerek Duyulur

  Periyodik kanalizasyon görüntüleme ücretleri, teknolojik cihazlarla yapılan çalışmaları içerdiği için çok uygundur. İşlemler sırasında kameralı kanalizasyon görüntüleme robotu kullanılmaktadır. Bu da daha az insan gücü ve daha düşük işçilik maliyetleri anlamına gelir. Firmamızı arayarak hizmet ücretlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Ankara Kanalizasyon Görüntüleme Hizmetinde Uzman Firma

  Özdoğan Vidanjör, Ankara kanalizasyon görüntüleme sektöründe iyi tanınan bir firmadır. Kanalizasyon şebekeleri hakkında kapsamlı bilgiye ve yeterli tecrübeye sahip bir ekibimiz bulunmaktadır. Personellerimiz saha çalışmalarında; ekipman seçiminden kurulumuna, kanalizasyon temizleme işleminden bakımına kadar tüm hizmetlerde yüksek kaliteli sonuçlar sağlayabilecek niteliktedir.

  Firmamız kuruluşundan bu yana yaptığı işlerdeki başarılarıyla kanıtlanmış bir sicile sahiptir. Altyapı sistemleriyle ilgili tüm hizmet kollarında etkili ve yasal çalışmalar gerçekleştirmiştir. Yasal şeklinde ibare kullanmamızın nedeni; birçok firma kapalı alan politikalarına uymadan ve güvenlik prosedürlerini önemsemeden hizmet vermektedir. Özdoğan Vidanjör, bu sektörde öncü olabilmek için çalışmaların yasalara uygun olmasına, saha ve personel güvenliğinin üst düzey sağlanmasına önem vermektedir.

  Ankara Kanalizasyon Görüntüleme Nedir?

  Logar Görüntüleme

  Mevcut kanalizasyon hatlarındaki her türlü sorunu bulabilmek ve yeni kanalizasyon hatları tasarlarken ihtiyaca yönelik bir sistem geliştirmek için Ankara kanalizasyon görüntüleme hizmetinden faydalanılır. Kanalizasyon tıkanmaları, gazı ve kokusu gibi şikayetlerde uzun yıllara dayanan deneyimimizle, kameralı görüntüleme cihazlarını kullanarak uygun maliyetli çözümler sunmaktayız.

  Yenilikçi çözümlerimiz boruların bakımı ve gerekirse değişim, tadilat gibi çalışmalarda da geçerlidir. Özdoğan Vidanjör ekibi, bu alanda geniş bilgi birikimine sahiptir. Kanalizasyon tıkanmalarının sebebi her ne olursa olsun ister düzensiz akış rejimi, ister çeşitli atıklar; kanalların ve drenajların görüntülenmesi, temizlenmesi ve tıkanıklıkların açılması gibi tüm çalışmalarda etkili ve hızlı sonuçlar almaktayız. Ankara kanalizasyon görüntüleme sektöründe 7/24 hizmet verdiğimizi, istediğiniz zaman bizlere ulaşabileceğinizi unutmayınız.

  Bize 0312 478 58 71 (pbx) numaradan arayabilir veya teklif formunu doldurup hizmet alabilirsiniz.

  ✅ Fiyat PolitikasıEn Uygun Kanalizasyon Görüntüleme Fiyatları
  ✅ Memnuniyet💯 Müşteri Memnuniyeti
  ☎ 7/24 İletişim0(312) 478 58 71 (pbx)

  Değerli ziyaretçimiz, bu sayfayı sosyal medya sayfanızda paylaşıp bize katkıda bulunabilirsiniz.

  Facebook
  Twitter
  Pinterest
  Linkedin
  Livejournal
  Reddit
  Whatsapp
  Tumblr
  Stumbleupon
  VK
  Evernote
  Skype
  Telegram
  Xing
  Bookmark
  Digg
  Line
başlat
support
KapatHızlı Destekbilgiler