İnşaat, Kanalizasyon ve Altyapı Hizmetlerinde 27 Yıldır Sektörün Lider Kuruluşuyuz.
Sesli Görüşme YapTeklif Al
yardım

Genel Bilgiler

Genel Bilgiler ile ilgili, Kanalizasyon Hat Yenileme Ne Zaman Yapılmalıdır?, Kanal Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?, Yağmur Yağdığında Binanın Alt Katını Su Basıyor!, Mutfak Lavabosu Tıkandı Su Gitmiyor Ne Yapmalıyım?, Tuvalet Tıkanıklıklarını En Kolay Nasıl Açarım?, Tuvalet Taşmalarına Karşı Ne Yapılabilir?, Gider Yerlerinden Kötü Koku Geliyor Ne Yapmalıyım?, Kanalizasyon Arızası Çözümleri Nedir?, vb. soru başlıkları için hazırlanmış yanıtları görebilirsiniz.

mikrofon

Kanalizasyon Arızası Çözümleri Nedir?

Kanalizasyon arıza hizmetleri içerisinde birden fazla, farklı hizmet çeşitleri bulunur. Kanalizasyon bağlantısı bina ile birlikte yapılır. Ancak site kanalizasyonları daha farklı bir şekilde bağlanmaktadır. Bina kanalizasyon hattınızda, kanalizasyon arıza durumu oluşması halinde bizlerle iletişime geçerek kanalizasyon hattı yenileme işlemi talebinde bulunabilirsiniz.

Kanalizasyon Arızası Çözümleri Şunlardır: Logar bağlantısı, logar tamiri, logar bacası onarımı, logar kuyusu, foseptik bağlantısı ve lağım gideri bağlantısı yapılmaktadır.

Gider Yerlerinden Kötü Koku Geliyor Ne Yapmalıyım?

Genellikle şampuan ve sabun kalıntıları, deterjan kalıntıları ve saç birikintileri banyo giderinin tıkanması konusunda büyük sorunlar ortaya çıkartabilir. Banyo giderinin tıkanması, pis suyun banyoda birikmesi sonucunda oldukça büyük bir rahatsızlık ortaya çıkarmaktadır. Hem hijyen hem de temizlik açısından büyük bir sıkıntı olan banyo gideri tıkanması durumu uzun bir süre beklenmesi halinde kötü kokular ortaya çıkarmaktadır. Biriken bu su başlarda basit bir sorun olarak görünmüş olsa da bina açısından ciddi zararlar oluşturabilir.

Banyoda koku olması ve gider tıkanması durumunda, uzun süre beklemeden firmamız ile görüşerek daha fazla maliyete sebep olmadan banyo gider açma hizmetinizi talep edebilirsiniz.

Tuvalet Taşmalarına Karşı Ne Yapılabilir?

Günlük yaşamımızda, çoğu zaman karşılaştığımız durumlar her zaman olumlu sonuçlanmamaktadır. Karşılaşmış olduğumuz olumsuz bağlamdaki sürprizler, bizi oldukça mutsuz edebilir. Hele ki bunlar yaşadığınız alan ile ilgili bir sıkıntı ise, bu durum daha da can sıkıcı olabilir. Özellikle, ev veya iş yerinizde ki olası bir tesisat arızası büyük bir sorun olmaktadır. Yanlış düzenlemiş bir tesisat sistemi, tıkanıklık ve sızdırmalar gibi birçok soruna neden olur. Bu durumun neticesinde döşenen tesisatın kalite standartlarına aykırı olarak yapıldığı ortaya çıkar. Söz konusu durumlarda uzman yardımı almak, özellikle tuvalet tıkanıklığı açma konusunda işinizi daha çabuk ve sorunsuz halletmenize olanak sağlayacaktır.

Tuvalet Tıkanıklıklarını En Kolay Nasıl Açarım?

Bize lazım olan malzemeler şöyle: Karbonat, sirke ve sıcak sudur. Karbonatı bir çay bardağı aracılığıyla bir kaba dökün. Yine bir çay bardağı sirkeyi de bir kaba ekleyin. Bunların üstüne sıcak su ilave edin. Oluşturduğumuz bu karışımı tuvalet ya da klozete dökün. Burada bilinmesi gereken sirke ve karbonat maddelerinin içeriği ve yapısı. Bu iki madde kendi aralarında etkileşime girerek organik bir tıkanıklık açıcı haline geliyor.

Mutfak Lavabosu Tıkandı Su Gitmiyor Ne Yapmalıyım?

Mutfak lavabosu yemeklerden dolayı ya da yanlış kullanımında, sebebiyet oluşturmasıyla beraber tıkanıklık meydana gelir. Yemek yaparken arta kalan atıkları, bulaşık yıkarken veya bir sebze yıkarken daha dikkatli olunması gerekir. Atıkların lavaboya düşmesini engellemeniz durumunda mutfak lavabonuzun tıkanmadığını sizlerde göreceksiniz.

Yemek yaparken kullanılan yağların, lavaboya gelmesiyle birlikte boruya yapışmış olur. Bu yapışmadan kaynaklı olarak tıkanmalara sebep olabilir. Yağların yapışmış olur ve bu sebepten dolayı mutfak tıkanıklığı açma, diğer tıkanıklık açma durumlarına göre çok zorlu bir süreçten geçer.

Yağmur Yağdığında Binanın Alt Katını Su Basıyor!

Eski yerleşim alanlarında sıkça karşılaşılan sorunlar arasında olan kanalizasyon tıkanıklığı, zemin kat seviyesinde bulunan evlerin, yağmur sonrası su baskını olmasıyla sonuçlanır.

Evinizi su basmadan önce alınabilecek bir çok önlem vardır. Gider borusunu tıkayabilecek maddeleri atmaz ve temiz bir şekilde kullanıma devam ederseniz, evinizi su baskınlarına karşı korumuş olursunuz.

Kanal Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Suyun akış görevini doğru yapması için, kanal temizleme araçları ile kanal içerisinde oluşması muhtemel olan tıkanıklık, kirlilik ve birikintilere neden olan, kum, çakıl, kök ve kireç gibi özellikle yüksek basınçlı su ile sertliğinin yok edilip yumuşatılarak temizliği sağlanır. Rögar bacalarından yüksek emiş kuvvetine sahip vakum sistemi ile emilim işleminin gerçekleştirilerek tank içerisine aktarılmasının sağlanmasıyla Kanal Temizliği yapılmış olur.

Kanalizasyon Hat Yenileme Ne Zaman Yapılmalıdır?

Kanalizasyon sisteminin çökmesi veya eskimesi kanalizasyon hattının yenilenmesine yol açmaktadır. Özellikle eski binalarda sıklıkla tercih edilen kanalizasyon onarım yöntemlerinden biri, kanalizasyon hattı yenileme işlemidir.

Soru ve Cevap FormuMerak ettiğiniz veya ilgilendiğiniz alanlarla ilgili soruları bize iletin.

Resimde görünen doğrulama kodunu yazınız.

kod yenile
başlat