İnşaat, Kanalizasyon ve Altyapı Hizmetlerinde 27 Yıldır Sektörün Lider Kuruluşuyuz.
Sesli Görüşme YapTeklif Al
Diğer Bağlantıları Göster

Ayaş Logar Açma

Ayaş Logar Açma

Günlük hayatta yaşamakta olan insanların temel ihtiyaçlarının giderilmesi için logar kapakları bulunur. Bunlar ise daha çok kanalizasyon olarak bilinir. Yalnız logar kanalizasyonda meydana gelecek herhangi bir sorunun veya daha farklı bir işlemin uygulanması için kurulan özel bir yerdir. Genellikle logar kapaklarını şehirler de ve semtlerde görmek oldukça mümkündür. Çünkü yağan yağmur ve karın birikmesine logar kapakları engel oluyor. Aksi bir durumda sel gibi sorunlar oluşabilir.

Delikli bir yüzeyinin olmasının yanı sıra üst tarafta biriken suyun kanalizasyona doğru aktarılmasına logar yeri neden olur. Bu sayede zaman zaman tıkanma gibi durumlar ile karşı karşıya kalınabilir. Böyle bir durumda ise Ayaş logar açma işlemini uyguluyoruz. Ev, iş yeri ya da farklı yapı alanlarında kullanılmakta olan atık su giderlerinden geçen logar yerlerinin de kişilerin yanlış kullanımından dolayı tıkanıklık çok daha sık bir biçimde gözlemleniyor.

Ayaş Logar Açma İşlemlerinde Teknolojiden Faydalanmak

Günümüzde kanalizasyon giderine ulaşım sağlamak için logar hatları kurulur. Logar hatlarında ise genellikle oluşabilecek herhangi durumlarda lavabo ya da kanalizasyon yerinde meydana gelen tıkanıklık sorunları görülebilir. Böyle bir durumda ise gerekli olan en acil yöntem Ayaş logar açma işlemi olur. Bu yöntemler ise daha çok yeni gelişmiş teknolojik sistemler sayesinde ve üretilen robot makinalar sayesinde yapılır. Tıkanıklığı iki aşamada incelemek mümkündür. Birisi basit olurken diğeri ise zor olabilir. Bu bilgiler doğrultusunda çeşitli yöntemler uygulanarak logar açma işlemini yürütüyoruz.

Ayaş Logar Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak sorunun basit ya da zor olduğunu anlamak için Ayaş logar açma olarak özel cihazlar ile tespitler yapılır. İşlemin uygulanması için ilk etapta logar kapağı açıp ve logar kuyusuna iniş yaparız. Logar kuyusunun nerede olduğunu bilmiyorsanız bunun için farklı cihazlar kullanarak kuyunun nerede olduğunu tespit etmek gerekir. Gider borusundaki tıkanıklık özel basınçlı su makinelerinin kullanılmasıyla beraber açılabilir. Aynı zamanda logar kuyularında meydana gelen çökme ve kırılma gibi sorunlara karşı belli başlı seçenekler bulunur.

Genellikle kanalizasyon hattında oluşan problemlerden biri de logar kuyusu dolum sırasında meydana gelen göçüklerdir. Bunun sebebi ise daha çok yağmur ya da kar sularına dayanamamış olmasından kaynaklı olur. Böyle durumlarda logar kuyusu kısa bir zaman diliminde dolar ve ciddi sorunlara neden olur. Logar borularındaki açılmalar ve kırılmalar daha çok Ayaş logar açma sayesinde iş sırasında kameralı cihazlar ile tespit edilir. Zarar gören boruların hemen değişmesi gerekir. Kamera sistemi sayesinde gerekli tespitleri yapıp en iyi şekilde kullanıma hazır hale gelmesini sağlarız.

Logar Tıkanıklığı Neden Olur?

Genellikle logar tıkanıklığının en baştaki sebebinden birisi, kanalizasyon hattı seviyesinin yanlış bir biçimde döşenmesinden dolayı olabiliyor. Kanalizasyon hattı ile logar uyum içerisindedir. Fakat yine de eski zamandan beri kişilerin yanlış kullanımına bağlı olarak tıkanmalar oluşabiliyor. Ayrıca dışarıdan içeriye gelen herhangi bir kimyasal maddenin logarın tıkanmasına ve böylece akmamasına sebep olabilir.

En çok da tıkanmalar günümüzde farklı üretim yapan fabrika yerlerine bağlı olarak zararlı kimyasalların gün yüzüne çıkmasından kaynaklı olur. Böyle iş yerlerinden kanalizasyon içerisine akan maddeler logarların tıkanmasına neden olabiliyor. Bu gibi durumlarda ise genelde Ayaş logar açma hizmeti olarak yardımcı oluyoruz.

Logar Tıkanıklığına Sebep Olan Etmenler

Pek çok fabrika yerinde zararlı kimyasal atıklar bulunur. Bu tür yerden kanalizasyon içine akan maddeler rögar kapaklarından geçip o alanda birikmeye neden olur. Kanalizasyon borularının döşenmesi sırasında genellikle beton ve çimento gibi malzemeler kullanılır. Fakat zaman içerisinde bu borularda dökülmeler ve kırılmalar meydana gelir. Böyle durumlarda ise kopan parçalardan dolayı logar alan yerinde birikimler oluşur. Birikim ne kadar fazla olur ise tıkanıklık meydana gelir.

Logarların tıkanmasına neden olan bir diğer önemli etken ise giderlere atılan eşyalardır. Bunlar ise daha çok saç, kıl, tuvalet kâğıdı, kadın pedi ve bez gibi şeylerdir. Bütün inşa edilen yapıların her birinde tuvalet bulunur. Tuvaletler için kirli atıkların kanalizasyona atılması için tesisat giderleri kanalizasyona bağlanır. Su giderine atılan her maddeler sonucunda logar yeri tıkanabiliyor. Bu tür sorunların halledilebilmesi için Ayaş logar açma olarak en iyi hizmeti sizlere sunuyoruz. Bu bilgiler doğrultusunda firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz.

Değerli ziyaretçimiz, bu sayfayı sosyal medya sayfanızda paylaşıp bize katkıda bulunabilirsiniz.

Facebook
Twitter
Pinterest
Linkedin
Livejournal
Reddit
Whatsapp
Tumblr
Stumbleupon
VK
Evernote
Skype
Telegram
Xing
Bookmark
Digg
Line
başlat
support
KapatHızlı Destekbilgiler