İnşaat, Kanalizasyon ve Altyapı Hizmetlerinde 27 Yıldır Sektörün Lider Kuruluşuyuz.
Sesli Görüşme YapTeklif Al
Diğer Bağlantıları Göster

Akyurt Logar Açma

Akyurt Logar Açma

Günümüzde insanların temel ihtiyaçlarının karşılanması sonrasında, çeşitli atıkların giderilmesi için yapılmış olan logarlar, genellikle kanalizasyon olarak düşünülür.

Fakat logarlar, kanalizasyonda oluşabilecek olan sorun ya da farklı bir işlemin uygulanabilmesi için, oluşturulan özel bir alandır.

Özel delikli bölümlerin bulunmasının yanı sıra, yüzeyde biriken suların kanalizasyona aktarılmasına sebep olan logar yeri, belirli sebeplerden dolayı tıkanmaya maruz kalabilir.

Şehir ve semtlerde yer alan logar kapaklarında, yağan kar ve yağmur yağışlarından dolayı oluşabilecek sorunlara önlem almak gerekir.

Ankara Akyurt logar açma hizmetleri olarak, logar açma işlemini farklı yöntem ve şekilleri ile uyguluyoruz. Ev veya daha farklı yapı yerlerinde kullanılan atık su giderlerini kanalizasyona taşıyan logar hatlarında, kişilerin yanlış kullanımından kaynaklı tıkanıklık daha sık bir şekilde görülebiliyor.

Akyurt'ta Logar Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Genellikle kanalizasyon giderine ulaşabilmek için logar hatları yapılır. Logar hatlarında ise bazı durumlar sonucunda oluşan tıkanma gibi problemler görülür. Bu durum sonucunda en acil ihtiyaç duyulan işlemlerden birisi de, logar açma işlemidir. Bu yöntemler ise genellikle yeni teknolojik sistemler ile geliştirilmiş ve üretilmiş olan robot makinalar sayesinde yapılır. Öncelikli olarak basit tıkanıklık veya zor tıkanıklık olarak iki gruba ayrılır.

İlk etapta problemlerin basit veya zor olduğunun anlaşılabilmesi için, özel cihazlar sayesinde tespiti yapılır. Bu işlem içinde öncelikli olarak logar kapağı açılır ve logar kuyusuna görüntüleme yapılır. Logar kuyusunun nerede olduğu bilinmiyor ise, bunun içinde farklı cihazlar kullanarak kuyunun nerede olduğu tespit edilir. Daha sonra sorunlu logar hattında ki tıkanıklık, özel basınçlı su vidanjör aracı kullanılarak sorunun çözümü tamamlanır.

Logar Açma İşleminde Kuyu Dolma Sorunu;

Kanalizasyon hatlarınla oluşabilecek olan sorunlardan birisi de, oluşan yağmur veya kar sularına dayanamadığı için, logar hatlarında meydana gelen göçüklerdir.

Bu gibi durumlarda logar kuyusunun çok kısa bir süre içerisinde dolması ciddi bir şekilde sıkıntılara neden olabilir.

Özel olan logar borularında görülen açıklık veya kırılmalar, kameralı cihazlar ile tespit edilir. Zarar görmekte olan borular değiştirilir.

Logar Açma Tıkanıklığına Sebep Olan Nedenler Nelerdir?

İnsanlar arasında pek bilinmese de logar tıkanıklığına sebep olan nedenlerden birisi de, kanalizasyon hattının seviyesinin yanlış bir şekilde döşenmesinden kaynaklı olmasıdır.

Kanalizasyon hattı ile beraber uyumlu olarak görülen logarlar, bakımları yapılmadığında da tıkanmalara neden olabiliyor.

Bunun yanı sıra dış hatlardan içeriye gelmekte olan kimyasal maddeler, logarların tıkanıp akmamasına sebep olur.

Özellikle farklı üretim yapan pek çok sayıda fabrika yerlerinde, zararlı kimyasal maddeler ortaya çıkar.

Bu gibi yerlerden kanalizasyon içerisine akmakta olan maddeler, logar hatlarından geçer ve logar alanında birikime neden olur.

Logar Kanallarını Tıkayan Etmenler;

Genellikle çimento ve beton malzemeler ile döşenmiş olan kanalizasyon borularında, belli bir zaman sonra dökülmeler ve kırılmalar görülür.

Bu gibi durumlarda kopan parçalar sonucu logar alanında birikmeler oluşur. Bu birikimlerin sayısının fazla olduğu durumlarda logar tıkanıklığı sebebi yer alır.

Logarların tıkanmasına sebep olan bir diğer etmen ise, evlerde kullanım sağlayan atık su borularına atılmakta olan saç, kıl, peçete ya da poşet gibi erimeyen plastik maddelerdir.

Belirli başlı ihtiyaçlar doğrultusunda inşa edilen yapıların hepsinde tuvalet yer alır. Tuvaletlerin su giderlerine direk olarak atılan herhangi bir madde, logar alanlarının tıkanmasına yol açar.

Olumsuz durumlara karşı sorunsuz bir şekilde kullanım sağlamak için, logar açma hizmeti sunuyoruz.

Logar Açma Öncesi Tıkanık Sorunu Nasıl Anlaşılır?

Logar kapağı civarında kötü kokular oluşuyor ise muhtemelen tıkanıklık söz konusu olabilir.

Yardım alınmadan yanlış tespitler sonucu binada yer alan dairelerin, herhangi birisi için tıkanıklık açma işlemine kalkışmamak gerekir.

Bu işlemler için Akyurt'ta logar açma hizmetini profesyonel bir şekilde sağlıyoruz.

Değerli ziyaretçimiz, bu sayfayı sosyal medya sayfanızda paylaşıp bize katkıda bulunabilirsiniz.

Facebook
Twitter
Pinterest
Linkedin
Livejournal
Reddit
Whatsapp
Tumblr
Stumbleupon
VK
Evernote
Skype
Telegram
Xing
Bookmark
Digg
Line
başlat
support
KapatHızlı Destekbilgiler